REKLAMA

Kultura, Oświata

Piękne 50 lat

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

13 par z gminy wiejskiej Żagania świętowało Złote Gody. Za długoletnie pożycie małżeńskie wyjątkowi jubilaci otrzymali medale od prezydenta RP.

Wyróżnienia wręczył im wójt gminy, Leszek Ochrymczuk, podczas uroczystego obiadu w świetlicy w Dzietrzychowicach (28.09.).

Medale od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali: Kazimiera i Jerzy Nowak z Jelenina, Stanisława i Zbigniew Mika z Miodnicy, Janina i Jan Dziewiatnik z Bożnowa, Teresa i Tadeusz Trela z Bożnowa, Genowefa i Jan Krupa z Chrobrowa, Antonina i Kazimierz Antosz z Dzietrzychowic, Stefania i Czesław Nowak z Dzietrzychowic, Helena i Ryszard Wiatrowscy z Bukowiny Bobrzańskiej,  Janina i Wiesław Wodyńscy z Gorzupi  Dolnej, Wanda i Franciszek Galent z Jelenina,  Krystyna i Jerzy Pieruccy z Dzietrzychowic, Janina i Jan Kosko z Łozów oraz Halina i Ryszard Duras z  Miodnicy.

Jak jeden dzień

 – Recepta na długoletnie pożycie w zgodzie? Najważniejsze to siebie szanować i szukać rozwiązania w trudnej sytuacji, nie kłócić się – mówi Teresa Trela. – My z Tadeuszem zawsze potrafiliśmy iść na kompromis. Po pierwszej euforii i młodzieńczej miłości pełnej temperamentu nadchodzą trudniejsze chwile. Wychowanie jedynej córki, utrzymanie domu, praca. Można powiedzieć, że 50 lat minęło jak jeden dzień.

Piękne 50 lat

Zbigniew Mika poznał Stanisławę w drodze z pracy z Żagania do Gorzupi. – Wysiedliśmy na ostatnim przystanku. Stasia wracała ze szkoły. Zagadałem do niej i tak się zaczęło – mówi. – Przeżyliśmy piękne 50 lat. Były chwile radości, ale i smutku. Czasami i sprzeczki, wymiany zdań, ale bez tego nie ma udanego małżeństwa. Doczekaliśmy się dwójki dzieci i trojga wnucząt.

Napisz komentarz »