REKLAMA

Samorząd

Kamienica zamiast budek

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Minął rok od wyburzenia pawilonów handlowych w centrum Żagania a szkaradny plac przy ul. Ratuszowej nadal straszy przechodniów.

W budkach mieściły się masarnia, sklep spożywczy oraz punkt z garmażerką. Ich właściciele dzierżawili plac od miasta. Dwa drewniano-blaszane pawilony przy ul. Ratuszowej zostały wyburzone, problem jest z trzecim, którego właściciel do tej pory nie usunął. Urzędnicy nie zdołali wyegzekwować od niego wyburzenia budki, więc burmistrz znalazł inny pomysł.

Radny Jakub Witek dopytuje, co dalej z placem, który straszy obskurnym wyglądem.  Zaznacza, że w nieusuniętym do tej pory pawilonie bezdomni urządzili sobie miejsce spotkań.

– Teren został przygotowany do przetargu. Jego cena zostanie pomniejszona o kwotę usunięcia pawilonu z placu. Po stronie nabywcy będzie  rozliczenie tej sprawy z właścicielem obiektu – mówi Roman Ciszewski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami w Urzędzie Miasta.

W planie zagospodarowania przestrzennego przewidziana jest tam zabudowa wielokondygnacyjna, pod cele handlowo-usługowe i mieszkaniowe.

Napisz komentarz »