REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Wygarnął burmistrzowi

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Zgrzyta w koalicji w Żaganiu. Radny Piotr Łoś starł się ze swoim burmistrzem o wydatki na inwestycje.

Poszło o 18 tys. zł, o jakie wiceprzewodniczący Łoś prosił na doposażenie siłowni plenerowej przy Arenie. Radny wytknął (na komisji gospodarki 27.09) burmistrzowi, że sobie realizuje ponadplanowe inwestycje, a jego wniosek ciągle leży. I zaproponował, aby te 18 tys. zł przeznaczyć z puli 100 tys. zł planowanej na utworzenie, bez skutku, Młodzieżowej Rady Miasta. Więc kasa została.

– Były zapewnienia, że te pieniądze trafią na zakup urządzeń do ćwiczeń przy Arenie – zaznaczył Łoś.

Te słowa mocno zabolały burmistrza. – Proszę nie wciskać w moje usta informacji, których nigdy nie wypowiedziałem – zagotował się Andrzej Katarzyniec. – Mowa była o tym, że jeśli zostanie powołana Młodzieżowa Rada Miasta, to otrzyma 100 tys. zł i będzie miała prawo dysponować tymi pieniędzmi.

 I to było dla radnego Łosia za dużo. – Co chwilę wprowadzamy dodatkowe zadani, choćby 71 tys. zł na remont wanny jacuzzi na Arenie, a nie mamy 18 tys. zł na urządzenia dla młodzieży – zaznaczył.

Ostatnio burmistrz odtrąbił sukces, że znalazł w budżecie 71 tys. zł na remont zepsutej od ponad pół roku wanny jacuzzi na żagańskiej pływalni. Teraz zadanie jest łatwiejsze, bo chodzi o 18 tys. zł. Czy i tym razem  burmistrzowi uda się coś wysupłać, choćby dla dobra koalicji?

Napisz komentarz »