REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wymusił, uciekł i padł

Opublikowano 01 października 2021, autor: nk

31-letni kierowca fiata ducato wymusił pierwszeństwo i zderzył się z ciężarówką iveco na żarskiej obwodnicy.

Kierowca busa chciał zjechać z obwodnicy Żar skręcając w lewo w ul. Zgorzelecką (w piątek 24.09, ok. godz.14). Wymusił pierwszeństwo na jadącej z Olbrachtowa ciężarówce. Po zderzeniu 31-latek wydostał się z rozbitego auta i zaczął uciekać. W pościg za nim ruszył kierowca ciężarówki. Rannego mężczyznę udało się zatrzymać kilkaset metrów od wypadku. Okazało się, że sprawca był pod wpływem alkoholu.

– 31-letni mężczyzna pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie środków odurzających z urazem głowy i lewej nogi został przewieziony na SOR w Żarach – informuje Ryszard Smyk z pogotowia ratunkowego.

– Odmówił badania na trzeźwość, pobrano krew do dalszych badań pod kątem narkotyków i alkoholu – dodaje kom. Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Długo jechali

Świadkowie twierdzą, że patrol policji na miejscu zdarzenia pojawił się ponad 30 minut po wypadku. Do tego czasu ruchem na obwodnicy Żar kierowali pracownicy pobliskiego warsztatu samochodowego, a rannego sprawcę wypadku pilnował kierowca ciężarówki kilkaset metrów od obwodnicy. 31-latek był przytomny, ale nie był w stanie dalej uciekać. Leżał pod płotem jednego z domów.

Karetka pogotowia pojawiła się kilka minut po policjantach i zabrała poszkodowanego do szpitala.

Napisz komentarz »