REKLAMA

Sport

Skrzaty charytatywnie

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Blisko 7 tysięcy zł udało się zebrać organizatorom charytatywnego turnieju piłkarskiego skrzatów w Żaganiu, na leczenie chorego na raka 1,5-rocznego Michałka Kobylskiego.

W imprezie na żagańskiej Arenie (25.09) oprócz Czarnych Żagań, wzięły udział skrzaty Piasta Iłowa, Stali Jasień oraz AMP Bolesławiec.

– Zespoły grały systemem każdy z każdym, po 10 minut. W turnieju najmłodszych piłkarzy liczyła się tylko dobra zabawa – zaznacza Michał Błoński, trener Czarnych i organizator imprezy.  – Żadnych tabel,  wyników czy bramek. Wszyscy zostali nagrodzeni medalami.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Henia Laśkiewicza z MKS Czarni Żagań, Najlepszym zawodnikiem został Igor Martyniak z Czarnych.

Podczas meczów zbierano pieniądze na leczenie Michała Kobylskiego. Półtoraroczny chłopczyk walczy z nowotworem złośliwym nadnerczy z przerzutami, ma je już m.in. w kręgosłupie, lewym oczodole i kościach. Tuż po swoich pierwszych urodzinach przyjął swoją pierwszą chemioterapię.

Podczas piłkarskiego święta  do dyspozycji najmłodszych był wóz strażacki z OSP Brzeźnica, dmuchany zamek oraz Klaun Psikus, można było m.in. zjeść kiełbaskę z grilla i pyszne ciasto. – Wszystko dzięki wspaniałym wolontariuszom. którzy czuwali aby nikt nie wyszedł głodny – zaznacza M. Błoński. –  Za wszystkie te produkty zostały zebrane pieniążki do puszek na leczenie Michałka. Serdecznie dziękuję wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie, a wolontariuszom i sponsorom za zaangażowanie oraz wsparcie. Łącznie zebraliśmy 6 tys. 981 zł.

Napisz komentarz »