Rzucali na medal

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Udane starty zaliczyli lekkoatleci z regionu w Mistrzostwach Polski do lat 16 w Karpaczu.

Dwa medale zdobyli w rzutach, dobre wyniki zanotowali również w konkurencjach biegowych.

Wśród reprezentantów żarskiego Agrosu rewelacyjnie spisał się Fabian Deć, który poprawił swoje rekordy życiowe. W biegu na 300 m.p.pł. biegnąc na najgorszym, pierwszym torze wygrał swoją serię uzyskując 41,21 s. i zajął siódme miejsce. Na 300 m. bez płotków ponownie pokusił się o zwycięstwo w serii i z nowym rekordem klubu 36,46 s. uplasował się na 6 miejscu. W biegu na 100 m. na 11. miejscu był Jakub Szakoła (11,45 s.), a na 26 miejscu ukończyła bieg Weronika Kwaśniak z czasem 12,94 s.

Zawodnik żagańskiego WKS-u Sobieski Omega Systems Kacper Zdzyniecki wystartował w trzeciej serii biegu na 600 m i zajął drugie miejsce z nowym rekordem życiowym 1:30:22. Ten wynik dał mu 17. pozycję na 36 zawodników. – Kacper był jednym z młodszych zawodników w tej konkurencji, co znakomicie rokuje w startach w następnym roku – zaznacza jego trener, Karol Cząstka.

Uczniak zrobił swoje

W konkurencjach rzutowych nie zawiedli szprotawianie. Wychowankowie Uczniaka zdobyli dwa medale i byli o 3 centymetry od trzeciego.

Brąz w rzucie oszczepem wywalczył Hubert Trościanka z wynikiem 52.48. Michał Pigdanowicz  pchnął kulę na odległość 13.80, ustanawiając rekord życiowy i plasując się na siódmym miejscu.  Drugiego dnia zawodów Trościanka  znowu zaimponował. W drugiej kolejce posłał dysk na odległość 61.47.Ten wynik zapewnił mu złoty medal. Bardzo długo na pozycji medalowej utrzymywał się M.Pigdanowicz. Prowadził po pierwszej kolejce wynikiem 56.39.  – W każdym kolejnym rzucie przekroczył barierę 57 m, jednak wynik 57.24 dał mu tylko i aż IV miejsce. Przegrał medal o 3 cm – podkreśla Zygmunt Szwarc, jego opiekun. –  Rekord życiowy z wynikiem 46,29 i piąte miejsce w rzucie młotem uzyskał Dylan Karczewski. Warto dodać, że to były to jedyne medale zawodników województwa lubuskiego.