REKLAMA

Sport

Sobieski walczy o I ligę

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

W sobotę, 2 października żagańscy siatkarze zainaugurują rozgrywki w nowym sezonie II ligi. To będzie trudny sezon, bo w zreorganizowanej lidze, z silnymi drużynami z Torunia, Gdańska czy Piły i dalekimi wyjazdami.

W letniej przerwie między rozgrywkami drużyna Krzysztofa Dobka została kompletnie przebudowana. Dołączyło do niej aż siedmiu nowych zawodników: Wojciech Kwiecień (rozgrywający), Bartosz Odwarzny (libero), Piotr Jedliński (środkowy), Alan Goltz (przyjmujący), Maciej Kleinschmidt (przyjmujący), Kacper Czyżak (atakujący) oraz pozyskany w ostatniej chwili Konrad Kozieł (rozgrywający, który ma za sobą grę m.in. w drugiej lidze niemieckiej oraz Norwidzie Częstochowa. Ze starego składu zostali: Miłosz Zasłonka, Aleks Kłysz, Patryk Kozdroń, Piotr Sajdak, Hubert Mańko, Jakub Jezierski, Mikołaj Głowacki i Mateusz Talkowski.  To nie jedyna zmiana. Asystentem K. Dobka jest M. Zasłonka, który zastąpił Artura Chaberskiego.  Ale to nie koniec. Dojdzie jeszcze jeden środkowy, po tym, jak kontrakt z klubem zerwał niespodziewanie Marcin Bachmatiuk.

– Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. W 11 sparingach mogłem sprawdzić różne ustawienia i formę wszystkich  zawodników. Mamy szeroką, 16-osobową kadrę, bo sezon przez większą liczbę drużyn, będzie dłuższy – zaznacza Krzysztof Dobek, trener WKS-u Sobieski.  – Kandydatów do wygrania ligi i „dzielenia tortu” będzie pięciu.  Oprócz nas, w gronie najmocniejszych drużyn widzę ekipy z Torunia, Szczecina, Nowej Soli i Międzyrzecza.

– Przed sezonem budowaliśmy skład z myślą o awansie do I ligi.  W międzyczasie okazało się, że liga przeszła reorganizację i trafiliśmy na silne drużyny z centralnej Polski i Pomorza – dodaje wiceprezes klubu, Artur Chaberski. – My chcemy pełnić rolę „czarnego konia” rozgrywek i zająć co najmniej drugie miejsce na koniec sezonu. Nowością jest brak play – offów. Dwa pierwsze zespoły od raz będą walczyły w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi. Z drugiej strony mamy dalekie, 500 -kilometrowe wyjazdy do dwóch zespołów z Gdańska i dużo silniejszych rywali, niż w poprzednim sezonie, w którym rywalizowaliśmy z  drużynami z Dolnego Śląska.

W miniony weekend „wojskowi” wygrali turniej w Międzyrzeczu, pokonując tak silne drużyny jak miejscowy Orzeł czy Energetyk Poznań.  Z tym ostatnim Sobieski spotka się w meczu inauguracyjnym nowy sezon, w sobotę, 2 października.  Początek spotkania w hali Arena – godz. 17.00.

Napisz komentarz »