REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Docenili zaangażowanych

Opublikowano 01 października 2021, autor: jb

Powiatowe Obchody Dni Seniora w Żaganiu.

Przedstawiciele grup seniorów spotkali się w żagańskim starostwie w piątek, 24 września. Była to okazja do wręczenia honorowych odznaczeń dla zaangażowanych w życie społeczne seniorów. Osoby do odebrania oznaczeń nominowali członkowie Powiatowej Rady Seniorów.

Jako pierwsze odznaczenia odebrały panie: Maria Garczyk (KGW w Brzeźnicy), Natalia Witkowska i Janina Boczniewicz (Gminny Klub Seniora w Niegosławicach), Danuta Góral i Lucyna Milej (ZERiI w Iłowej), Maria Rawska  (UTW w Iłowej), Danuta Firka i Irena Pietraszkiewicz (ZERiI w Żaganiu), Grażyna Jaworska i Wanda Kukier (UTW w Szprotawie), Aurelia Fajger (Stowarzyszenie Żołnierzy i Pracowników Wojska 3. Drezdeńskiego Pułku Czołgów Średnich), Henryka Górska i Stanisława Szczepanik (UTW w Żaganiu), Halina Kiszka (Klub Seniora Wymiarki).

Osobno uhonorowani zostali panowie: Zbigniew Drab (UTW w Iłowej), Piotr Gubernator, Julian Dyrkacz, Eugeniusz Jaworski (Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych w Żaganiu.), Edward Kabała (Związek Sybiraków w Żaganiu), Józef Brzeski, Andrzej Dobrzański (ZERiI w Szprotawie), Józef Płoskonka (Związek  Żołnierzy Wojska Polskiego), Jan Rzepka (Stowarzyszenie Żołnierzy i Pracowników Wojska 3. Drezdeńskiego Pułku Czołgów Średnich), Edmund Gancewski (ZERiI Małomice), Hieronim Jurasik (Zespół „Watra” z Brzeźnicy),

Koncert dla gości spotkania przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Żaganiu.

 

 

Napisz komentarz »