REKLAMA

Sport

To był Tylk-szoł!

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Beniaminek z Brzeźnicy wygrał sensacyjnie 4:3 z Iskrą Małomice. „Ojcem sukcesy” był Krystian Tylk, który popisał się hat-trickiem.

Piłkarze Zorzy po raz kolejny pokazali, że u siebie nie lubią przegrywać. Nawet z tak silną drużyną, jaką jest Iskra Małomice. Goście przed sezonem wzmocnili się. Do Iskry wrócił jeden z jej byłych liderów, Wojciech Wypych. W niedzielnym meczu (26.09.), w Brzeźnicy strzelił dwa gole, ale to nie wystarczyło do zwycięstwa. Zorza miała swojego asa. Był nim Krystian Tylk, który zdobył trzy gole. Gdy w 48. minucie podwyższył na 3:1 miejscowi kibice przecierali oczy ze zdumienia. Wprawdzie Iskra wyrównała na 3:3, ale decydujący cios zadał jej Tylk, strzelając swojego trzeciego gola  w 85. minucie.

– To było świetne widowisko dla kibiców. Cios za cios, bramka za bramkę.  Chłopakom należą się ogromne brawa, bo pokonali dużo wyżej notowanego rywala. Pokazali charakter i wolę walki – mówi trener Zorzy, Paweł Najdek. – Zwycięstwo o tyle cenne, że zagraliśmy bez naszego podstawowego bramkarza, którego godnie w bramce zastąpił zawodnik z pola, Adam Sowiński. Udało się nam zagęścić środek i skutecznie grać ostrym pressingiem. Dobrze pilnowaliśmy lidera Iskry. Wojtek Wypych strzelił dwa gole, ale na więcej mu nie pozwoliliśmy.

– Rywale mieli zbyt dużo miejsca do gry w środku pola. Popełniliśmy zbyt dużo błędów w obronie. Musimy je wyeliminować, jeśli chcemy wygrywać – dodał trener Iskry, Tomasz Den

Zorza Brzeźnica – Iskra Małomice 4:3 (2:1)
bramki: trzy Tylk (38, 48 i 85. min), Irski (4. min) – Wypych (21, 70. min), Drabko (60. min).
Zorza: A. Sowiński – Drozdek, Sygutowski,Zięba, Chabiniak, K. Sowiński, – M. Irski, Śleżuk (od 71. min M. Kukla), Tylk, – M. Buganik, A. Irski (od 15. min S. Kukla)
Iskra: Michalak – Pikuła, Wójtowicz, Socha (od 46. min Buranicz), Gewerth, Bruzdewicz, Petluszewski (od 46. min Malinowski), D. Wypych,, Frolow, Drabko (od 61. min Radziszowski), W. Wypych

Napisz komentarz »