REKLAMA

Sport

Delta zatopiła Kwisę

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Delty Sieniawa Żarska nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem beniaminka z Trzebowa.

Podopieczni Marka Sitarka chcą szybko wrócić do okręgówki. W klasie A są niepokonani,  średnio strzelają po sześć goli na mecz! W sobotnie popołudnie (25.09.) tą średnią trochę popsuli im piłkarze Kwisy Trzebów.  – Przyjechaliśmy do jaskini lwa, który w tym roku gromi wszystkich i pokazuje, że jest kandydatem nr 1 do awansu – mówi Daniel Szkarapat, grający trener Kwisy. – Dlatego ustawiłem zespół na uważną grę w obronie i rozbijanie ataków Delty. Ta taktyka sprawdzała się  przez pół godziny. Rywale w dwie minuty strzelili nam dwa gole i było po meczu.

Najpierw w 29. minucie Adam Baworowski umieścił piłkę w siatce po stałym fragmencie gry, a chwilę później jedenastkę wykorzystał Bartłomiej Pruchniak, po tym, jak wcześniej faulowany był w polu karnym.  Gościom „skrzydła podciął” tuż przed przerwą Maciej Leszczyński, strzelając trzeciego gola ze stałego fragmentu gry.  Wynik ustalił tuż na początku drugiej połowy Łukasz Żółtański. Zadowolony trener Delty, Marek Sitarek mógł wpuścić na boisko zmienników. Kwisa ambitnie walczyła choćby o honorowe trafienie. Nie pomógł nawet trener Daniel Szkarapat, którego kibice kojarzą z gry w Czarnych Żagań. Weteran naszych boisk wszedł na boisko na ostatnie dwadzieścia minut, ale nie odmienił losów spotkania.  – Niestety, dziś zagraliśmy bez dwóch kluczowych zawodników, z drugiej strony Delta jest chyba poza zasięgiem  reszty drużyn klasy A – dodaje D. Szkarapat.

Z kolejnej, szóstej wygranej cieszy się prezes klubu z Sieniawy Żarskiej, Łukasz Pokrywiecki.  –  O powrocie do klasy okręgowej będziemy mówić za pół roku. Teraz skupiamy się na każdym najbliższym meczu. Cieszy bilans bramkowy i motywacja, jaką widzę w chłopakach. Robimy świetną robotę i oby tak do końca – powiedział „Regionalnej” po meczu. – Przykład wygranej Zorzy Brzeźnica z Małomicami pokazuje, że czeka nas w tej lidze jeszcze wiele niespodzianek. Do każdego meczu podchodzimy z pokorą i szacunkiem do przeciwnika.

Delta Sieniawa Żarska – Kwisa Trzebów 4:0 (3:0)
bramki: Baworowski (29. min), Pruchniak (30. min – karny), Leszczyński (44. min), Żółtański (47. min)
Delta: Szala – Leszczyński (od 63. min K. Sokołowski), Ślusarski, Góra, Krajewski – D. Erazmus (od 46. min Ł. Żółtański), Baworowski (od 63. min F. Żółtański)., Ciepielowski, Kaźmierski, Pruchniak- M. Sokołowski (od 46. min Wójcik)
Kwisa: Sługocki – Ziobro (od 78. min A. Urbaniak), Szczęsny, Broniszewski, D. Cieślak (od 70. min Szkarapat) – Pala (od 60. min P. Cieślak), Drehval, Jaworski (od 75. min Baranowski), Nowakowski, P. Urbaniak – Urbański

Napisz komentarz »