Zbili Lechię na piątkę!

Opublikowano 01 października 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piłkarze Promienia Żary pokazali, że kryzys mają już za sobą. W dwóch ostatnich meczach zdobyli łącznie aż 11 bramek!

Po efektownej wygranej 6:1 w Rzepinie, podopieczni Łukasza Czyżyka poszli za ciosem  i rozprawili się na własnym boisku z rezerwami Lechii Zielona Góra. Sobotnie spotkanie (25.09.) wbrew wynikowi, nie było jednostronnym widowiskiem. Lechici od pierwszych minut rzucili się do ataków. Wykorzystał to Promień, którego piłkarze świetnie grali z kontry i wykorzystywali podbramkowe sytuacje. Kanonadę rozpoczął w 9. minucie Karol Łyczko, który w podbramkowym zamieszaniu wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Obrońca żaran wślizgiem wjechał w pole karne, umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości. W 19. minucie ładną akcję Krzysztofa Wilińskiego i Patryka Jasiaka wykorzystał Jakub Księżniak i było 2:0. Goście próbowali odrabiać straty, ale to Promień strzelał gole. W 34. minucie Jakub Nowak pokonał golkipera Lechii silnym uderzeniem z 16 metrów, na długim słupku. Ten sam zawodnik drugą swoją bramkę strzelił po przerwie, wpadając w pole karne i oddając strzał z 5 metrów.

Szalona liga!

Gości było stać na honorowe trafienie, w 84. minucie. Wynik ustalił Jakub Jurkowski, strzelając swoją debiutancką bramkę w IV lidze na minutę przed końcem gry.  – Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia trenera w stu procentach – ocenił po meczu Marek Homik, kapitan żarskiej jedenastki. – 11 goli w dwóch ostatnich meczach może tylko cieszyć. Co ważne, zaczęliśmy strzelać gole nie tylko po stałych fragmentach gry. Tę świetną formę chcemy pokazać w kolejnym, ciężkim meczu w Nietkowie w najbliższy weekend.

– Lechia II to młody, ambitny zespół. Jej piłkarze chcą się pokazać, aby przebić się do pierwszej drużyny, w Żarach chcieli pokazać się z jak najlepszej strony – dodaje Jakub Księżniak, strzelec drugiej bramki dla Promienia. – To szalona liga. My wygrywamy 6:1 w Rzepinie a faworyt ligi  Stilon Gorzów niespodziewanie przegrywa 1:2 w Kostrzynie. Tutaj każdy z każdym może wygrać i to jest fajne!

KS Promień Żary – Lechia II Zielona Góra 5:1 (3:0)

bramki: Łyczko (9. min), Księżniak (19. min), Nowak dwie (34. min i 54. min), Jurkowski (89. min) – Sitko (84. min)

KS Promień: Madeja – Homik, Kruczkiewicz, Łyczko, Czarnota – Wiliński (od 57. min Enkot), Frankovych, Jasiak (od 82. min Jurkowski), Augustyniak (od 19. min Konowicz), Nowak – Księżniak (od 67. min Floriańczyk)