REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Będzie nowa rura

Opublikowano 24 września 2021, autor: bj

Miesiąc potrwa modernizacja centralnej magistrali doprowadzającej do żarskich bloków mieszkalnych ciepło dostarczane przez firmę Energetyka Cieplna Opolszczyzny.

Budowlańcy już pojawili się w rejonie Spółdzielni Mieszkaniowej „Włókniarz” w Żarach. Chodzi o remont głównej rury zasilającej w ciepło żarskie osiedla.

– Nasza ekipa rozpoczęła od prac przy ul. Męczenników Oświęcimskich. Modernizacja sieci w Żarach zaplanowana jest do 23.10. – informuje Halina Matuszczak, dyrektor oddziału lubuskiego ECO S.A.

Najpierw prace we znaki dadzą się kierowcom. Będzie mniejsza liczba miejsc parkingowych i przewężony przejazd. Na razie mieszkańcy osiedla mogą spać spokojnie. Bo do ich mieszkań ciepło i podgrzana woda popłynie.

– Wyłączenia związane z remontem zazwyczaj odbywają się pod koniec prac, gdy już trzeba rurę przełączyć. Zazwyczaj przerwa w dostawie trwa nie dłużej niż dobę – dorzuca Katarzyna Dobosiewicz z centrali firmy ECO s.a.

Czekali do jesieni?

Gdyby firma nie wzięła się za remont, mogłoby być znacznie gorzej. -Wymiana starego i bardzo awaryjnego odcinka głównej magistrali ciepłowniczej zasilającej miasto była konieczna, by zapewnić ciągłość dostaw-tłumaczy H. Matuszczak.

 Dlaczego firma czekała do nadejścia jesieni i niższych temperatur ? H. Matuszczak przekonuje, że termin rozpoczęcia prac nie zależał od firmy. -Jest związany z obowiązującymi procedurami administracyjnymi, które trwały blisko 5 miesięcy – wyjaśnia H. Matuszczak.

ECO przymierza się także do większej inwestycji. Będzie to budowa nowej kotłowni, z dużym, wolnostojącym kominem przy ul. Fabrycznej w Żarach.

Ta inwestycja obecnie jest na etapie procedur. Firma zwróciła się z wnioskiem o pozwolenie  na budowę do Starostwa Powiatowego w Żarach.

Napisz komentarz »