REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Sypią się inwestycje

Opublikowano 24 września 2021, autor: nk

Już trzy duże inwestycje wypadły z tegorocznego budżetu miasta w Żarach. Przepadają tym samym przyznane dotacje.

Żarscy urzędnicy nie poradzili sobie ze znalezieniem wykonawców na termomodernizację żarskiego ratusza oraz pływalni Wodnik. To oznacza, że te inwestycje nie będą realizowane, a urzędnicy rezygnują z przyznanych dofinansowań.

– Przetargi były przestrzelone. Ceny idą tak szybko w górę, że musimy aktualizować kosztorysy – tłumaczyła zdjęcie inwestycji Joanna Wojak, skarbnik w UM podczas komisji oświaty.

Zwrócą kasę

Tym samym urzędnicy będą musieli zwrócić dotacje, które już otrzymali na realizację tych zadań i w kolejnych latach ponownie starać się o pieniądze na dofinansowanie tych inwestycji. Czy je ponownie dostaną? Takiej pewności nie ma.

Wcześniej zrezygnowano z realizacji przebudowy ul. Zwycięzców w Żarach. W tym przypadku urzędnicy tłumaczą się brakiem uzgodnień z konserwatorem zabytków, który nie zgodził się na likwidację kostki brukowej na tym odcinku drogi. W tym przypadku pieniądze wydane na projekt i uzyskanie koniecznych pozwoleń przepadną.

Nic w zamian

Mimo, że urzędnicy ściągają kolejne inwestycje, to nie zamierzają w zamian realizować innych inwestycji.

– Jest już za mało czasu. Nie będziemy realizować nic w zamian – mówi J. Wojak.

Obiecała i ciągle nic

Warto pamiętać, że na Danucie Madej, burmistrzu Żar ciąży obietnica przebudowy ul. Sportowej w Żarach. Pani burmistrz od 7 lat obiecuje remont i ciągle nie potrafi go zrealizować. W tym roku przebudowy ul. Sportowej w budżecie nie ma. Urzędnicy zacięli się na realizacji projektu i nie mogą tego etapu przeskoczyć.

Napisz komentarz »