REKLAMA

Samorząd

Sekretarz odchodzi

Opublikowano 24 września 2021, autor: mk

Mieszkańców gminy Lipinki Łużyckie czeka kolejna duża zmiana w urzędzie gminy. Po 6 latach ze stanowiska sekretarza rezygnuje Małgorzata Reszka.

Przypomnijmy – Małgorzata Brzyśkiewicz została wybrana (08.08) nową wójt gminy Lipinki Łużyckie. Jej przeciwniczką w wyborach była Małgorzata Reszka, która była sekretarzem gminy i po śmierci wójta Michała Morżaka także pełniącą obowiązki wójta gminy Lipinki Łużyckie.

Po przegranych wyborach Małgorzata Reszka poszła na zwolnienie lekarskie.

Porozmawiały od serca

W końcu  (16.09) panie spotkały się i rozmawiały o tym, czy Małgorzata Reszka zostaje w gminie na swoim dotychczasowym stanowisku sekretarza gminy.

– Porozmawiałyśmy od serca – przyznaje wójt Małgorzata Brzyśkiewicz. – Gosia zdecydowała, że nie zostaje w gminie. Po rozmowie uznałyśmy, że przysługuje jej przewidziane w prawie 3 miesięczne wypowiedzenie i nie będzie w tym czasie świadczyć pracy. – mówi M. Brzyśkiewicz. Próbowaliśmy skontaktować się z M.Reszką, bez skutku.

Małgorzata Reszka sekretarzem była od 2015 r.

– Wbrew temu co się mówi, nie mam osoby, która zajmie jej miejsce. – zapewnia M. Brzyśkiewicz, wójt gminy – ogłosimy konkurs na to stanowisko. Kandydat musi mieć minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym i wyższe wykształcenie – wylicza pani wójt

A będzie o co walczyć. M. Reszka na swoim stanowisku zarabiała 81 tys. zł brutto w 2019 roku, co daje miesięcznie średnio ok. 6 tys. 600 zł. W roku 2020 M. Reszka oprócz stanowiska sekretarza zajmowała także stanowisko zastępcy wójta i zarobiła 95 tys. zł rocznie, co daje średnio 7 tys. 900 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »