REKLAMA

Wasze sprawy

Chcą żłobka

Opublikowano 24 września 2021, autor: jb

W Małomicach ma powstać żłobek.

Burmistrz Małomic  Małgorzata Sendecka przekonywała radnych do uruchomienia żłobka. W mieście trwa budowa przedszkola. Do zagospodarowania pozostanie po nim budynek przy ul. Chrobrego.

Mamy na wkład?

– Na ulicy Chrobrego pozostanie nasz dotychczasowy budynek, ze względu na jego kubaturę ciężko będzie go sprzedać, a wyburzenie też kosztuje. W ramach programu „Maluch+” można starać się o dofinansowanie na utworzenie żłobka. Otrzymuje się około 37 tys. zł na dziecko. Wyliczyliśmy, że moglibyśmy otrzymać nawet około 740 tys. zł  – mówiła burmistrz. Planuje miejsca dla 20 dzieci. 

 -Potem przez kolejne 3 lata możemy liczyć po 160 zł za każde dziecko miesięcznie.  – mówi M. Sendecka. – Nasz wkład własny to około 180 tys. zł. 

Radny Sebastian Lisowski dopytywał czy brany był inny budynek pod uwagę, a Łukasz Cichanowicz chciał wiedzieć, skąd gmina weźmie 180 tys. zł wkładu własnego.

-Nie mamy innych pomieszczeń, które można by tak dostosować na potrzeby najmłodszych.  – mówiła burmistrz.

-Żłobek jest bezsprzecznie potrzebny, bo wielu rodziców już dowozi swoje dzieci do Żagania i Szprotawy. A przy jego powstaniu jest też szansa na kolejne miejsca pracy – zauważył radny Jacek Polak.

Ostatecznie na 14 obecnych radnych na żłobek zgodzili się wszyscy.

Napisz komentarz »