REKLAMA

Kultura, Oświata

Kiermasz dla Michasia

Opublikowano 24 września 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Michał Kobylski (1,5 l.) z Żar walczy z śmiertelnie niebezpieczną chorobą. Jego najbliżsi robią wszystko, by zebrać pieniądze na leczenie.

Michał Kobylski (1,5 l.) walczy z nowotworem złośliwym nadnerczy z przerzutami, ma je już m.in. w kręgosłupie, lewym oczodole i kościach. Tuż po swoich pierwszych urodzinach przyjął swoją pierwszą chemioterapię.

We wtorek (21.09) w parku przy ul. Czerwonego Krzyża odbył się kiermasz zorganizowany przez Niepubliczne Przedszkole Chatka Puchatka, do którego uczęszcza Pola, siostra Michałka. Podczas kiermaszu zbierano pieniądze na leczenie chłopczyka.

Michaś walczy

Po zakończonym leczeniu w Polsce, rodzina Kobylskich chce zabrać chłopca do Stanów Zjednoczonych, gdzie dostanie specjalną szczepionkę, chroniącą przed nawrotem choroby. Jej koszt to 250 tys. dolarów, czyli ponad 1 mln złotych.

– Bardzo się wzruszam kiedy widzę ile osób zaangażowało się w pomoc dla mojego syna – mówi Ryszard Kobylski, tata Michała – Mamy już zebrane 525 tys. zł, więc praktycznie potrzeba jeszcze raz tyle. Na pewno uda nam się zebrać potrzebną kwotę, bo pomaga nam wiele osób z Żar, Żagania ale i całego kraju. Michał przez ostatnie dni nie najlepiej się czuł, nie jadł, a co jadł, to zwymiotował. Dziś (21.09) na szczęście jest już lepiej i normalnie zjadł. Niedawno przeszedł kolejną 5-dniową chemioterapię.

Dziękujemy

Wtorkowy kiermasz był już kolejnym wydarzeniem zorganizowanym przez zarskie przedszkole. Wcześniej był rajd rowerowy, kiermasz ciast i loterie fantowe.

– Przedmioty, które mamy na licytacji czy do kupienia to dary od mieszkańców – mówi Monika Dominiak, dyrektor Chatki Puchatka – W akcję bardzo mocno zaangażowali się też nasi rodzice, za co z całego serca im dziękuję. Dziękuję też moim pracownikom, że tak bardzo pomagają i zostają po godzinach.

Pomóżmy!

Wpłat na rzecz Michałka Kobylskiego, można dokonywać na stronie na stronie:

www. siepomaga.pl/walka-michasia. MIchałej jest też objęty opieką fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Na rzecz chłopca można też licytować na stronach Licytacje dla Michałka Walecznego i Licytacje dla waleczny Michał Kobylski. Ps. Romuś pomaga.

Napisz komentarz »