REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Plany na drogę

Opublikowano 24 września 2021, autor: bj

Ruchliwa droga w Grabiku będzie bezpieczniejsza, ale w przyszłym roku.

Pół miliona złotych z budżetu gminy Żary pójdzie na przebudowy drogi od skrzyżowania obwodnicy Żar z drogą do Grabika. Decyzję podjęli radni. Chodzi o przyrzeczenie, że w przyszłym roku, gdy przyjdzie do inwestycji, wesprą kasą .

– Te pieniądze wydamy w przyszłym roku, bo wtedy Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje przebudowę drogi od skrzyżowania do przejazdu kolejowego w Grabiku. Całość inwestycji szacują na 4 mln 200 tys. zł. ZDW zwrócił się z pismem, czy wesprzemy ich kwotą 500 tys. zł. – tłumaczył Leszek Mrożek, wójt gminy Żar.

Rondo w powijakach

Kierowcy czekają wciąż na przebudowę samego skrzyżowania (obwodnicy z ul. Piastowską i drogą do Lubska). Zamiast krzyżówki ma być rondo. Jego projekt  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już ma. 

– Mamy już dokumentację z zezwoleniem. Po opracowaniu dokumentacji dla obwodnicy Żar, zostanie on włączony do niej na etapie przetargu na roboty budowlane. Po przetargu i wyborze wykonawcy do prac – informuje Anna Jakubowska, rzeczniczka GDDKiA.

 Chodzi o zwiększenie zostanie parametru nośności drogi (dla pojazdów o nacisku osi pojazdu do 11,5 t) oraz poszerzenie jezdni.

Napisz komentarz »