REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kamienica za 12 milionów

Opublikowano 24 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kamienica z 50 mieszkaniami i lokalami użytkowymi powstanie przy ul. Brackiej w Żaganiu. Właśnie po dwóch latach skończyły się tu końca prace archeologiczne.

Prace budowlane zaczęły się dwa lata temu i utknęły na podziemnych korytarzach i fundamentach przedwojennych kamienic. Jedna z piwnic biegnie pod drogą na ul. Brackiej. Archeolodzy musieli to sprawdzić i uzgodnić z konserwatorem zabytków. Prace archeologiczne przeciągały się w nieskończoność, a dziura straszy. Teraz inwestor, żagański przedsiębiorca Ireneusz Danieliszyn zlecił wykonanie projektu budowlanego.

– Ciężko jest inwestować w zabytkowym centrum miasta, ale nie poddałem się. Cieszę się, że po dwóch latach prace archeologiczne dobiegły końca i będę mógł postawić budynek, który będzie kolejną wizytówką żagańskiej Starówki. Obecnie inwestycja jest na etapie projektu. Ma być gotowy do przyszłorocznego lata. Gdy tylko będę go miał w ręku, ruszę z budową – mówi „Regionalnej”.

Na działce stanie czterokondygnacyjna kamienica z 48 mieszkaniami i dwoma lokalami handlowo – użytkowymi na parterze, o łącznej powierzchni 700 metrów kw. Koszt to ok. 12 mln zł.  Danieliszyn nie chce zdradzać, pod jaką działalność wynajmie parter.  – Obecnie rozmawiam z potencjalnymi najemcami – dodaje.  – To będzie moja trzecia kamienica po tych w Rynku i przy ul. Żagańskiej.

Napisz komentarz »