REKLAMA

Kultura, Oświata

Ubrani w Siebie

Opublikowano 24 września 2021, autor: mk

Pod takich tytułem powstaje tomik poezji Renaty Diaków i Adama Wierzbickiego. Z poetycką parą można się spotkać w Żarach.

Święto poezji czeka osoby, które w piątek (24.09) o godz. 17.00 przyjdą do czytelni ogólnej biblioteki w Żarach przy ulicy Wrocławskiej na spotkanie z Renatą Diaków i Adamem Bolesławem Wierzbickim.

Ona – pisarka, pedagog, animatorka kultury. Jej prozatorski debiut znalazł się na liście książek pretendujących do Nagrody Europy Środkowo- Wschodniej ANGELUS. Nagrodzona Lubuskim Laurem Oświaty. Uhonorowana przez Centralną Komisję Towarzystwa Kultury Teatralnej w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej Teatru” TEATR 2003 za osiągnięcia w Upowszechnianiu Kultury Teatralnej.

On – poeta, prozaik, autor siedmiu zbiorków poetyckich; nagradzany w ponad dwustu Ogólnopolskich Konkursach Literackich. Członek Związku Literatów Polskich o/ Poznań. Od ponad 25 lat związany z lubuską prasą lokalną i regionalną.

Podczas spotkania oprócz wierszy z ostatnich tomików zaprezentują wiersze z planowanej nowej książki poetyckiej pt. „Ubrani w siebie.”

 – Zapraszam wszystkich, którzy zechcą poświęcić swój czas i spędzić go słuchając poezji. – mówi Renata Diaków. 

Napisz komentarz »