Remis w deszczu

Opublikowano 24 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Piast Iłowa podzielił się punktami w meczu z Polonią Słubice. Dwie bramki padły w ciągu zaledwie minuty.

KP Piast Iłowa – Polonia Słubice  1:1 (1:1)

bramki: Bagiński (15. min – karny) – Ossowski (16. min)

KP Piast: Yatsyk – Kazadi – Leonowicz, Brzezicki, Koseła, Babicki (od 70. min Dąbrowski) – Słomiński, Góral, Żebrowski, Anderson – Bagiński (od 70. min Tutak), Napieraj (od 55. min Eksner)

Po zwycięstwie w Witnicy podopieczni Grzegorza Borkowskiego mieli chrapkę na kolejne trzy punkty. W deszczową sobotę, 18 września podejmowali Polonię Słubice, która też walczy o ligowy byt. Trener Piasta od początku mocno rotuje składem i tym razem postawił na młodzieżowców. W bramce Norberta Puchalskiego zastąpił 18-letni Ukrainiec, Alex Yatsyk.

– Alex fajnie wypadł w pucharowym, wygranym 5:2 meczu, dlatego dałem mu kolejną szansę  – skwitował trener G. Borkowski. – Ukrainiec ma świetne warunki i predyspozycje do tego, aby być solidnym bramkarzem. W meczu z Polonią spisał się bardzo dobrze, mądrze broniąc na przedpolu  i popisując się udanymi interwencjami. W obronie wystąpił Szymon Babicki, kolejny utalentowany młodzieżowiec w kadrze Piasta. Wierzę, że taka rotacja wpłynie na rywalizację między zawodnikami i wyniki w lidze.

Piast od pierwszej minuty ruszył do ataków. W 14. minucie po faulu zawodnika gości w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę pewnie zamienił Andrzej Bagiński. Miejscowi zaledwie minutę cieszyli z prowadzenia, bo już chwilę później błąd obrony Piasta wykorzystał Maciej Ossowski. Choć obie strony miały jeszcze sporo okazji do objęcia prowadzenia, mecz zakończył się podziałem punktów.  – Mieliśmy apetyty na trzy punkty. Szkoda, że chwila dekoncentracji po wykorzystaniu karnego kosztowała nas stratę gola – skwitował po meczu G. Borkowski.

Dwunasty w tabeli Piast w najbliższą sobotę, 25 września zmierzy się w Zbąszynku z miejscową Syreną.