Czarni gromią Czarnych

Opublikowano 24 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kolejnym hat trickiem popisał się Błażej Strugaru. Napastnik Czarnych Żagań walnie przyczynił się do okazałej wygranej z Czarnymi Witnica (4:0) i ma na koncie już 9 goli w tym sezonie.

Po klęsce 0:5 w Gorzowie i stracie kolejnych, kontuzjowanych  piłkarzy (bramkarz Łukasz Budzyński i obrońca Bartosz Szczęch), Czarni pokazali charakter . W sobotę, 18 września podopieczni Artura Sobczyka, choć zdziesiątkowani urazami i pauzami za kartki, pokonali Czarnych Witnica. 4:0 to był najniższy wymiar kary, bo żaganianie przeważali przez cały mecz. Warto  odnotować udany powrót do bramki żaganian Łukasza Bieleszczuka, który zachował czyste konto. Kanonadę rozpoczął w 13. minucie Błażej Strugaru. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciecha Glanca, Tomasz Urban idealnie wyłożył piłkę najlepszemu napastnikowi Czarnych. Strugaru nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce z najbliższej odległości.  W 31. minucie Strugaru wykorzystał świetne podanie Glanca, minął obrońców gości niczym tyczki,  padł w pole karne, „położył” ich bramkarza, po czym umieścił piłkę w pustej bramce.

Potrzebowali tej wygranej

Witniczanie próbowali odrabiać straty po wznowieniu gry, ale ich „skrzydła” podcięli gospodarze trzecim golem w 55. minucie. Dośrodkowanie w pole karne Krzysztofa Adamczyka zamienił na bramkę Strugaru, pokonując bramkarza rywali strzałem z najbliższej odległości. Wynik ustalił tuż przed końcem meczu Dariusz Łojko.  – To było bardzo ważne zwycięstwo. Potrzebowaliśmy tej wygranej, aby się odbudować po bolesnej porażce w Gorzowie Wlkp. Cieszę się ze swojej skuteczności, ale moje bramki to zasługa kolegów, którzy stwarzają mi sytuacji do ich strzelania – mówi B Strugaru, który zdobył 9 goli z 14 bramek Czarnych w tym sezonie.  – Najważniejsze, abyśmy utrzymali się w IV lidze, w której każdy potrafi wygrać z każdym.

W najbliższą sobotę, 25 września przed Czarnymi kolejny trudny mecz wyjazdowy w 8. kolejce IV ligi. Tym razem w Słubicach podopieczni Artura Sobczyka zmierzą się z miejscową Polonią.

MKS Czarni Żagań 1957 – Czarni Witnica 4:0 (2:0)
bramki: Strugaru trzy (13,31 i 55. min), Łojko (89. min)
MKS Czarni: Bieleszczuk – Adamczyk, Piechowiak, J. Szkarapat – Mastalerz, Glanc, Chruścicki (od 46. min Maniak), Skiba, Jakubas (od 59. min Ciżmiński) – Urban (od 75. min Łojko), Strugaru (od 85. min Kojda)