REKLAMA

Zdrowie

W szkołach już chorują

Opublikowano 17 września 2021, autor: jb

Już w pierwszych dwóch tygodniach nauki pojawiły się zakażenia koronawirusem. Na covid zachorowali uczniowie szkół w Żarach, Żaganiu i Lubsku.

27 uczniów szóstej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żaganiu trafiło na kwarantannę po tym, jak pozytywny wynik na obecność wirusa miał jednej z ich kolegów.

– Informacja o tym do nas dotarła w niedzielę. Już tego dnia byłam w pracy i obdzwaniałam rodziców z tej klasy, żeby ich poinformować, jakie są decyzje sanepidu – mówi dyrektor Małgorzata Kalinowska.

Wszyscy uczniowie tej klasy zostali skierowani na kwarantannę i wprowadzono im obowiązek nauki zdalnej. Na kwarantannę trafiło także dwoje nauczycieli, którzy prowadzili zajęcia w tej klasie. Nauczyciele nie byli zaszczepieni. Spośród uczniów tej klasy na kwarantannie jest także jeden zaszczepiony.

– To jest klasa z rocznika, kiedy w jednym czasie do szkoły poszły 6 i 7-latki, więc nie wszyscy jeszcze mają 12 lat, żeby w ogóle móc się zaszczepić – dodaje M. Kalinowska.

Kwarantanna kończy im się w sobotę, 18 września.

– Liczymy na to, że bez przeszkód wszyscy wrócą do nauki od poniedziałku. Wiemy, że zakażony uczeń także czuje się nie najgorzej. Spodziewamy się jednak, że może być tych zakażeń więcej. Z tego, co widzimy, choruje więcej dzieci, są różnego rodzaju katary, przeziębienia. Szczególnie w klasach 4-8 frekwencja na zajęciach spada od 80 nawet do 50 procent – dodaje M. Kalinowska.

Dwóch w szkole

Na kwarantannie jest także 18 uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Żarach. Informacja o pierwszym pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa dotarła do szkoły w ubiegły czwartek. 9.09.. Szkołę poinformował o tym rodzic jednego ucznia, który był przeziębiony. Rodzice sami zdecydowali o zrobieniu testu na obecność koronawirusa. Ci, którzy przyszli w czwartek na zajęcia, musieli zostać odebrani przez rodziców.

– Cała 18 -osobowa klasa trafiła na kwarantannę. Mają obowiązek izolacji do 18 września – mówi dyrektor Ewa Styś.

W poniedziałek (13.09) do szkoły dotarła informacja o kolejnym zakażonym uczniu z tej klasy. Żaden z nauczycieli nie został skierowany na kwarantannę.

W pierwszym tygodniu nauki zakażenie odnotowano także w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych w Lubsku. Tam na kwarantannie również była jedna klasa. Do nauki stacjonarnej powrócili we wtorek, 14 września.

Napisz komentarz »