REKLAMA

Samorząd

Kwiaty od pań, uściski od panów

Opublikowano 17 września 2021, autor: bj

Marek Femlak rozstał się z Radą Powiatu Żarskiego. Na pożegnanie dostał kwiaty od pań, słonia od Edwarda Skobelskiego, szkatułkę z lekarstwem od Leszka Mrożka.

Marek Femlak, zastępca komendanta 105. Szpitala Wojskowego, po niemal 15 latach zrezygnował z mandatu radnego. A to dlatego, że zdecydował się na powrót włożyć wojskowy mundur. Nie mógł być dalej radnym, będąc w czynnej służbie. Ze swoimi koleżankami i kolegami pożegnał się podczas nadzwyczajnej sesji (15.09.) Rady Powiatu.

– Życie to kwestia decyzji, ja musiałem taką podjąć – mówił do zebranych. Wyliczał przy okazji to, co dla niego było najważniejsze – zbudowanie dobrych relacji pomiędzy dwoma żarskimi szpitalami, przekonanie samorządów do wsparcia budowy lądowiska dla helikopterów, utworzenie okna życia, współpraca przy budowie hospicjum, utworzenie rodzinkowych domów dziecka, organizowanie od podstaw SOR.

Dziękował wszystkim. Przede wszystkim żonie i córce.

– Bardzo się cieszymy, że są tu najbliższe ci osoby. Rodzina to jest siła – mówiła Małgorzata Issel, wicestarosta powiatu żarskiego.

Po żołniersku

Wystąpienia M. Femlaka wysłuchało grono zaproszonych gości, samorządowców, szefów różnych instytucji, byłych radnych, kolegów z klubu motocyklowego, a także żona Monika i córka Joanna. Potem były podziękowania i życzenia powodzenia.

– Panie pułkowniku, Marku. Skoro zdecydowałeś się na pójście w kamasze, to przyjmij figurkę słonia. Ma podniesioną trąbę, więc przynosi szczęście – zapewnił Edward Skobelski, były starosta i radny, wręczając M. Femlakowi sporych rozmiarów figurkę.

– Powiem krótko, po żołniersku. Życzę powodzenia na tej nowej drodze, ale cieszę się, że nie zmienia się to, iż ciągle pozostaje pan mieszkańcem naszej gminy. A w prezencie mam tu prawdziwe lekarstwo – uśmiechał się Leszek Mrożek, wójt gminy Żary, wręczając drewnianą szkatułkę.

Bukiety na do wiedzenia

O swoim wsparciu zapewniali Krzysztof Polusik, prezes Stowarzyszenia 42. Pułku Zmechanizowanego i 11. Brygady Zmechanizowanej oraz wiceprezes Marian Popławski, jednocześnie przewodniczący Rady Miasta. Podziękowania wręczyli w tekturowej teczce.

Mariusz Strojny, wójt Przewozu, pozwolił sobie na osobiste podziękowania, jako pacjent, który trafił pod opiekę M. Femlaka. Jolanta Dankiewicz, prezes Szpitala na Wyspie, dziękując i gratulując, z bukietem kwiatów, zapraszała M. Femlaka na sąsiedzką kawkę, by rozmawiać o współpracy szpitali. Kwiaty podpułkownik dostał też od innych pań, m.in. Justyny Przedaszek, dyrektorki PCPR i Arlety Śniateckiej, dyrektorki ZSOiT.

Napisz komentarz »