REKLAMA

Gospodarka

Relpol na plusie

Opublikowano 17 września 2021, autor: nk

Ponad 7 mln zł zarobił na czysto żarski Relpol w 2020 roku. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych dobudowuje do zakładu nową halę produkcyjną i liczy na wzrost przychodów w kolejnych latach.

Żarski Relpol w roku covidowym osiągnął ponad 7 mln zł zysku.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników, z tego względu, że są zgodne z planem i poprawiły się względem ubiegłego roku – mówi Danuta Sadko, kierownik biura zarządu Relpol S.A.

W grudniu 2020 r. spółka podpisała umowę na budowę  hali produkcyjnej przy ul. 11 Listopada w Żarach. Inwestycja związana jest z planami dotyczącymi zwiększenia mocy produkcyjnych przekaźników. Całkowity koszt inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą szacowany jest na 9 mln zł netto.

– Budowa hali produkcyjnej idzie zgodnie z planem. Orientacyjny czas zakończenia inwestycji szacujemy do końca roku – dodaje D. Sadko.

Gotowi na falę

Relpol nie planuje specjalnych przygotowań do czwartej fali koronawirusa.

– Nie musimy się specjalnie przygotowywać. Standardy mamy takie jakie były podczas wcześniejszych miesięcy. Pracownicy mają dostęp do wszystkich środków bezpieczeństwa. Cieszymy się, że nie ma zachorowań, natomiast jeżeli się pojawią, będziemy postępowali zgodnie z wcześniej wypracowanymi procedurami – dodaje D. Sadko.

 Żarski producent przekaźników notowany na GPW przechodzi przez kryzys suchą stopą.

– Spółka nie należała do branży najbardziej zagrożonej pandemią, bo wiadomo, że to były przede wszystkim branże turystyczne, gastronomiczne i sportowe, natomiast branże produkcyjne w większości przypadków nawet zyskały na pandemii – wyjaśnia kierownik biura zarządu.

W związku z realizowanymi inwestycjami Relpol zamierza zwiększyć przychody w kolejnych latach o kilkadziesiąt milionów złotych. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły ok. 120 mln zł.

Napisz komentarz »