REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kto widział Alexa?

Opublikowano 17 września 2021, autor: Michalina Kozarowicz

Buldożek Alex zaginął. Zrozpaczona rodzina prosi o pomoc w odnalezieniu pieska.

Alex jest 8-letnim buldożkiem, w środę, 8.09., zaginął podczas wieczornego spaceru. Rodzina bardzo tęskni za małym przyjacielem.

– Mam straszne wyrzuty sumienia, że nie miałam go na smyczy – opowiada Karolina Skorupa, właścicielka Alexa. – Mieszkamy na Spokojnej i Alex był przyzwyczajony, że mógł tu sobie biegać. Byliśmy na spacerze około godziny 21.00. Szybko zorientowałam się, że straciłam go z oczu, ale moje nawoływania nic nie dały. Myślę, że ktoś musiał zabrać go do samochodu. 

Piesek po przejściach

Alex ze swoją rodziną mieszka od 3 lat. Jest schorowanym pieskiem, który wymaga leczenia.

– Alexa adoptowaliśmy przez fundację zajmującą się pomocą buldożkom. Wcześniej był krzywdzony. Myślę, że musiała go zawołać jakaś kobieta albo zgubił się na działkach. On bardzo boi się mężczyzn i krzyku. Jest płochliwy. Jeżeli ktoś go zobaczy, proszę, żeby wołał go po imieniu, nie łapał, bo może się wystraszyć. I proszę, żeby od razu dzwonił do nas. Piesek ma chore łapki, nie mógł sam pójść gdzieś daleko. Cała nasza rodzina bardzo za nim tęskni – mówi K. Skorupa. – Piesek jest zaczipowany. Jeżeli ktoś go ma, to prędzej czy później musi pójść z nim do lekarza, bo Alex wymaga leczenia.

Jeżeli ktoś wie coś na temat miejsca przebywania buldożka Alexa, może się skontaktować z właścicielką pod numerem telefonu 577 673 284, odwieźć go do dowolnego weterynarza w Żarach lub do żarskiego schroniska dla zwierząt.

Napisz komentarz »