REKLAMA

Samorząd

Gdzie król piechotą chodził

Opublikowano 17 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

To ewenement! Żagań – stolica powiatu żagańskiego – nie ma publicznego szaletu, za to stanie on przy drodze dojazdowej do pól na trasie Jelenin – Chotków.

Toaleta budowana jest obecnie przy powiatowej drodze z Jelenina do Chotkowa. Zdumiony inwestycją był radny powiatowy z Chotkowa, Leon Cuprych.Jego zaciekawienie wzbudziło przesunięcie 50 tys. zł w budżecie na budowę „miejsca użyteczności publicznej” przy tej drodze.

– Na wybrukowanym placu stanie ubikacja, stół z ławkami i śmietnik – informuje starosta Henryk Janowicz. – Po pierwsze, to będzie służyło mieszkańcom, po drugie – powstanie takiego miejsca użyteczności publicznej było warunkiem uzyskania dofinansowania do remontu drogi z Jelenina do Chotkowa.

Szalet stanął przy nieczynnej linii kolejowej, na której w przyszłości ma powstać ścieżka rowerowa z Żagania do Stypułowa.

– Taka publiczna toaleta w polu to pewien ewenement – kwituje L. Cuprych. – Niemniej, jeśli jej powstanie było warunkiem otrzymania dofinansowania i ma ona służyć mieszkańcom, w tym rowerzystom, to jestem za.

Trzeci etap przebudowy drogi obecnie wykonuje nowosolska firma FUCHS R.J.K., za 636 tys. zł.

Publiczny szalet będzie do dyspozycji jeszcze w tym roku. Szkopuł w tym, że stoi on w środku pola, przy mało uczęszczanej drodze.

Napisz komentarz »