REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zabił się na motocyklu

Opublikowano 17 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

25-letni mężczyzna uderzył motocyklem w drzewo. Zmarł. W ciężkim stanie jest pasażerka, 19-latka z Żagania.

Do tragicznego wypadku doszło w piątkowy wieczór (10.09.), około godziny 21.00, na łuku ul. Kożuchowskiej w Żaganiu, na wysokości ul. Granicznej i ogródków działkowych.

25-latek, mieszkaniec podżagańskiego Bożnowa, jechał wraz z 19-latką do Żagania od strony Kożuchowa.

– Kierujący motocyklem 25-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, po czym uderzył w przydrożne drzewo. W sprawie trwają czynności – informuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań.

30 metrów od motocykla

25-latek zahaczając motocyklem o krawężnik, wywrócił się, przemieszczając się z nim po jezdni, a następnie z całym impetem uderzając w drzewo. Po chwili na miejscu pojawili się strażacy, pogotowie i policja. Droga została zamknięta dla ruchu.

– Zastaliśmy motocykl i leżących od niego w odległości około 30 metrów mężczyznę oraz kobietę. U mężczyzny strażacy stwierdzili brak oznak życia. Kobieta była przytomna, miała widoczne złamania obu nóg – mówi mł. bryg. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej.

Ciężkie obrażenia

– Próba przywrócenia mężczyźnie czynności życiowych trwała ponad 40 minut. Niestety, długa reanimacja okazała się nieskuteczna w obliczu ciężkich wielonarządowych obrażeń, jakich doznał kierowca suzuki – dodaje Ryszard Smyk, kierownik pogotowia 105. Szpitala Wojskowego.  – Z kolei 19-latka w bardzo ciężkim stanie trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Żar.

Jak ustaliliśmy, pasażerka doznała poważnych obrażeń brzucha i nóg. Przeszła kilkugodzinną operację. Jej stan jest stabilny, nie zagraża życiu.

Napisz komentarz »