REKLAMA

Kronika policyjna

Jechał pijany i bez prawka

Opublikowano 10 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

29-letni kierowca volkswagena uciekał przed policją ulicami Gozdnicy. Mężczyzna prowadził auto pod wpływem alkoholu, miał odebrane przez sąd prawo jazdy. A auto nie miało ważnego przeglądu.

Do scen rodem z filmu kryminalnego doszło w środę, 8 września. Pomimo wydawanych przez patrol policji sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jadący volkswagenem kierowca nie zatrzymał się. Wręcz przeciwnie, rzucił się do ucieczki ulicami Gozdnicy.

– Mężczyzna kierował pojazdem w sposób niebezpieczny, co doprowadziło do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym audi, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn – mówi st. sierż Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. – Na szczęście nie odnieśli obrażeń. Po zderzeniu kierowca golfa wybiegł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez dzielnicowego z Gozdnicy. Drugi z funkcjonariuszy w tym czasie zapobiegł ucieczce pasażera.

Jak się okazało, kierujący 29-latek był pod wpływem alkoholu, miał też sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ale to nie wszystko. Golf, którym jechał, nie został dopuszczony do ruchu. 29-latek odpowie za popełnione przestępstwa oraz szereg wykroczeń drogowych.

Napisz komentarz »