REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Mobbing na komendzie

Opublikowano 10 września 2021, autor: mk

Wobec Mariusza Morawskiego, komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Żarach, toczy się postępowanie antymobbingowe. Oskarżający go strażacy, zarzucają mu między innymi nierówne traktowanie.

Postępowanie antymobbingowe wszczęła Komenda Wojewódzka PSP na wniosek strażaków zrzeszonych w NSZZ Pracowników Pożarnictwa w Żarach. W środę, 8.09., odbyło się posiedzenie komisji, w której zasiedli przedstawiciele związków zawodowych i komendy wojewódzkiej.

– Posiedzenie komisji jest tajne – zastrzega st. kpt. mgr inż. Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Komisja przeprowadziła rozmowy ze świadkami, zebrała informacje i materiały. Teraz ma czas na ich przeanalizowanie. Ciężko wyrokować, czy zajmie to kilka dni, czy tygodni, zanim przedstawi nam wnioski ze swojej pracy – komentuje rzecznik.

Strażacy z NSZZ Pracowników Pożarnictwa, których w żarskiej komendzie jest 14 na 96 wszystkich pracowników, zarzucają komendantowi między innym to, że nierówno traktuje strażaków, faworyzuje członków związku zawodowego „Solidarność”, a także że fałszuje służbową dokumentację.

O wrażenia z obrad komisji pytamy M. Morawskiego, którego sprawa dotyczy bezpośrednio.

– Ciężko jest być sędzią we własnej sprawie – komentuje M. Morawski. – Poczekamy na wynik obrad komisji – dodaje.

W czwartek, 9.09., M. Morawski był w Warszawie w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Oficjalnie wyjazd służbowy dotyczył organizacji Mistrzostw Polski Strażaków w Halowej Piłce Nożnej, które mają się odbyć w Żarach na przełomie września i października. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że w stolicy komendant może także rozmawiać na temat konfliktu pomiędzy strażakami, którzy oczekują jego odejścia ze stanowiska, a tymi, którzy go popierają.

Napisz komentarz »