REKLAMA

Zdrowie

Dla bezpieczeństwa swojego i innych

Opublikowano 10 września 2021, autor: jb

– Po przechorowaniu koronawirusa zaszczepiłem się tak szybko, jak tylko to było możliwe. Zachęcam do tego wszystkich – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta w Żaganiu.

Sam koronawirusem zaraził się jesienią ubiegłego roku, na przełomie października i listopada. Gdy tylko szczepienia stały się dostępne, nie zastanawiał się ani chwili.

– Postanowiłem się zaszczepić z tytuły wykonywanej pracy, ponieważ mam kontakt z dużą liczbą osób. Chciałem zabezpieczyć siebie, bliskich, ale też osoby, z którymi się kontaktuję – mówi. – Zanim ruszyły punkty szczepień powszechnych, znajomi powiedzieli nam, że w Sulechowie jest uruchamiany program szczepień dla osób powyżej 50. roku życia. Oboje z żoną tam pojechaliśmy i 17 kwietnia przyjęliśmy pierwszą dawkę szczepionki Pfizer, drugą również w Sulechowie 15 maja – dodaje. – Dzisiaj w szkołach podległych miastu zbieramy deklaracje od rodziców, którzy chcieliby zaszczepić swoje dziecko. Zainteresowanie jest bardzo małe. My nie możemy nikogo zmusić, ale wszystkich do tego bardzo zachęcamy – mówi M. Krugły.

Napisz komentarz »