REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szybkie samochody, piękne kobiety

Opublikowano 10 września 2021, autor: mk

Firma z Żar, zajmująca się wynajmem luksusowych samochodów, jest podejrzana o wyłudzenie pieniędzy od celebrytki z Poznania. Właściciel wypożyczalni, Patryk Jabłoński, zapewnia, że sprawa wygląda zupełnie inaczej. A kaucji nie oddał, ponieważ poniósł koszty.

Ostatnio o naszym pięknym mieście znów zrobiło się głośno za sprawą wypożyczalni luksusowych samochodów „SpeedCar”, która jako siedzibę swojej firmy podaje adres przy ulicy Stanisława Moniuszki 8, w jednej z kamieniczek. O firmie zrobiło się głośno, ponieważ Aleksandra Daniel, znana influencerka i bywalczyni programów typu reality show, chciała wynająć od nich samochód, nawet zapłaciła kaucję, ale luksusową bryką nie pojeździła ani nawet nie zobaczyła jej na oczy.

– Samochód, mercedesa CLA45s, miałam odebrać w Poznaniu o 19.30. Jeszcze o 19.31 właściciel wypożyczalni zapewniał, że auto do mnie jedzie. Nigdy nie dotarło – opowiada A. Daniel.

Miało być luksusowo

Mercedes CLA45s to luksusowa limuzyna. Wartość nowego samochodu to około 250 tys. zł. Celebrytka miała nie płacić za wynajem samochodu, tylko reklamować wypożyczalnię na zasadzie barteru, pokazując się nim na imprezach i na swoich profilach społecznościowych. Kobieta już kilka razy współpracowała tak z innymi firmami. Na jej Instagramie można zobaczyć jej zdjęcia w wielu luksusowych samochodach. Celebrytka zapłaciła jednak kaucję, która wyniosła 1500 zł.

– Właściciel wypożyczalni naciskał na szybki przelew, co trochę wzbudziło moją czujność. Ale jego firma była zarejestrowana, pokazywał mi samochód na zdjęciach – opowiada A. Daniel.

Jednak ani samochód nie trafił do celebrytki, ani nie wróciły do niej pieniądze z kaucji.

–  Właściciel wypożyczalni wyłączył telefon, kontaktowałam się potem z nim przez media społecznościowe. Nie wyjaśnił sprawy ani nie zwrócił pieniędzy – opowiada kobieta.

Jeśli miałbym kraść, to miliony

Wypożyczalnia samochodów podaje w Internecie numer kontaktowy, który jest jednak wyłączony. Piszemy wiadomość na Instagramie, ponieważ codziennie na koncie pojawiają się nowe zdjęcia i relacje. Odpisuje nam właściciel firmy „SpeedCar”, Patryk Jabłoński.

– Pani Aleksandra, zapytana o prawo jazdy, przedstawiła nam ksero dokumentu, a my nie możemy sobie pozwolić na wynajmowanie samochodu komuś, kto nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów – przedstawia swoją wersjęP. Jabłoński, właściciel firmy działającej od 2020 roku. – Kaucję zatrzymaliśmy, ponieważ ponieśliśmy koszt przejazdu samochodu do Poznania i opłacenia kierowcy. Mamy zabezpieczonych mnóstwo dowodów na to, że pani Aleksandra robi to specjalnie, żeby zniszczyć nam opinię. Obecnie czekamy na wezwanie z policji. Pani Aleksandra codziennie nęka nas telefonami i to nieprawda, że nie można się z nami skontaktować. Jesteśmy poważną firmą i nie możemy sobie pozwolić na brak kontaktu z klientami. Przy wartości samochodów, które mamy, 1500 zł to śmiesznie mała kwota. Po co mielibyśmy ją kraść? Jeśli miałbym kraść, to miliony, a nie takie kwoty, przez które jest tylko więcej negatywnego szumu, niż te pieniądze są warte. Sprawą zajmuje się nasz prawnik – zastrzega P. Jabłoński.

 Żary, Poznań, cały świat

Choć firma zarejestrowana jest w Żarach, to w mediach społecznościowych, np. na Instagramie i Facebooku, podaje, że mieści się na terenie Poznania. Gdzie dokładnie? Tego nie wiadomo, bo na Facebooku podaje przypadkowy punkt na mapie w centrum miasta pomiędzy ul. Garbary i Szyperską. Jak przyznaje sam właściciel, do celebrytki samochód również przyjechał spoza Poznania.

Jednak oglądając zdjęcia z Instagrama wypożyczalni, widać, że obie lokalizacje nie są przypadkowe. 9 sierpnia do sieci trafiło zdjęcie zrobione przed narożną kamienicą na skrzyżowaniu ulicy Skarbowej i Poznańskiej w Żarach. To również luksusowy mercedes. Firma chwali się też, że wynajmuje luksusowe samochody na terenie całego świata.

Influencerka z Poznania sprawę zgłosiła na policję.

– Sprawą wyłudzenia zajmuje się poznańska policja – potwierdza mł. asp. Marta Mróz, rzecznik prasowa poznańskiej policji.

Napisz komentarz »