REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Tesco zaczyna wyprowadzkę

Opublikowano 10 września 2021, autor: jb

Żagańskie Tesco również się zamyka. W jego miejscu powstanie sklep sieci Netto.

Tesco w Polsce kończy swoją działalność po 25 latach. Część sklepów zamknięto już wcześniej. W Żarach w miejscu tego marketu rusza wkrótce Castorama.

Sieć Netto podpisała umowę na przejęcie 301 sklepów Tesco na terenie całej Polski. Pod koniec maja ruszyły pierwsze cztery przejęte markety. Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku, taki też powstanie w Żaganiu.

Od poniedziałku, 6 września, w Żaganiu ruszyła wyprzedaż towaru, potem planowana jest wyprzedaż wyposażenia. Nieczynne jest już stoisko mięsne. Wyprzedany towar odsłaniał będzie coraz więcej wolnej przestrzeni w sklepie.

Jak udało nam się ustalić, Tesco w Żaganiu zamknięte ma być 7 października. Według zapowiedzi sieci Netto, przejmowanie sklepu i organizacja nowego zajmuje minimum sześć tygodni. Termin otwarcia nowego sklepu w Żaganiu wyznaczony będzie na początku przyszłego roku.

Sailing Group, spółka macierzysta Netto, podczas przejmowania sklepów podpisała też umowę na przejęcie łącznie 7 tysięcy pracowników od Tesco. W Netto w Żaganiu miałoby zostać zatrudnionych 40 osób obecnego Tesco.

– Do tej pory nie wpłynął do nas wniosek o zamiarze zwolnienia grupowego od sieci sklepów Tesco – mówi Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP w Żaganiu.

Napisz komentarz »