REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Okradli nowożeńców

Opublikowano 10 września 2021, autor: mk

Jakim trzeba być człowiekiem, żeby okraść nowożeńców z ich ślubnych prezentów?

Ogromnego pecha mieli nowożeńcy z ulicy Śląskiej w Żarach. Gdy bawili się z najbliższymi na poprawinach w sobotę (4.09), złodzieje okradli ich z prezentów i co najgorsze – z kopert, które wręczyli im goście weselni. Z domu zniknęło też złoto należące do mamy panny młodej. Kradzież zgłoszona została na policję.

– W sprawie włamania prowadzone jest postępowanie – potwierdza Aneta Berestecka z żarskiej policji

Choć przez ostatnie tygodnie w Żarach nie było więcej włamań, to zdarzały się już one na ul. Śląskiej. Kilka lat wcześniej podczas włamania obrabowany został sejf. Tym razem złodzieje połasili się na pieniądze, które miały młodej parze ułatwić start we wspólne życie.

Musieli wiedzieć

Złodzieje skorzystali z wieczorowej pory w sobotę, 4.09. Musieli wiedzieć, że gospodarzy nie ma w domu i szybko nie wrócą, bo bawią się na poprawinach. Złodzieje nie nagrali się też na żadnych kamerach, bo najbliższa okolica nie jest objęta monitoringiem. Kamer nie mają też sąsiedzi, którzy mieszkają w pobliżu. Teraz na pewno na kilku domach pojawi się już prywatny monitoring. Złodzieje weszli do domu, jak do siebie i obrabowali tylko dwa pokoje znajdujące się na piętrze. Pozostałych pomieszczeń w domu nie splądrowali. Nie ucierpiał też mały piesek, który w tym czasie był w domu. Złodziejom pomogło zapewne też to, że na ulicy Śląskiej po zmroku panują egipskie ciemności, bo nie ma tam ani jednej latarni. Te mają stanąć za kilka tygodni. Nie pocieszy to jednak młodej pary, która we wspólne życie weszła z tak nieprzyjemną historią.  

Napisz komentarz »