REKLAMA

Komunikacja

Położą asfalt

Opublikowano 10 września 2021, autor: jb

W gminie Wymiarki ulice Strzelecka, Staszica, Matejki i Dębowa jeszcze w tym roku będą miały nową asfaltową nawierzchnię.

Przy skromnym budżecie gminy Wymiarki, na razie udaje się w tym roku realizować wszystkie zaplanowane inwestycje. I nie trzeba wydawać na nie więcej pieniędzy, niż zarezerwowano w budżecie.

Urzędnicy właśnie rozstrzygnęli przetarg na remont ulic Strzeleckiej, Staszica, Matejki i Dębowej. Gmina miała na to 500 tys. zł z rządowego dofinansowania. W przetargu wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Jałowcu (gm. Lubań), prace wykona za 476 tys. 368,91 zł.

– Staram się zawsze dobrze wyliczać koszty przy ogłaszaniu przetargów. Jeżdżę, pytam, sprawdzam rezultaty przetargów w innych gminach. W naszym przypadku, gdyby kwota w przetargu była wyższa , niż planowaliśmy o 10 tys. zł, bylibyśmy w stanie tyle dołożyć, ale 20 tys. zł już nie, dlatego bardzo dokładnie staramy się liczyć pieniądze. Na pewno też mieliśmy trochę szczęścia – mówi wójt Lech Miszewski.

Na zakup autobusu gmina przeznaczyła 800 tys. zł, a wykonawcę udało się wyłonić za ok. 798 tys. zł. W przypadku drogi zostało ponad 23 tys zł „zapasu”.

– Te pieniądze pójdą na kosztorys i dokumentację remontu oraz opłacimy inspektora nadzoru robót, więc nie będziemy musieli na to dokładać z gminnego budżetu. W piątek, 10.09., chcemy podpisać umowę i ruszyć z remontem jak najszybciej – zapewnia wójt.

Wszystkie remontowane drogi będą miały nawierzchnię asfaltową.

– Ulica Strzelecka ma obecnie zniszczony asfalt, na Staszica są betonowe płyty, pozostałe dwie drogi są gruntowe. Z płyt zrobimy na komunalce podbudowę pod maszyny, żeby jeszcze je wykorzystać – mówi wójt.

Pod koniec przyszłego tygodnia rozpocznie się także remont nawierzchni ulic Jodłowej i Sosnowej.

– Robimy to na zasadzie zapytania ofertowego, bo ta kwota nie powinna przekroczyć 130 tys. zł. Wiemy już, że z robotami ruszymy 15.09., choć jeszcze nie wybraliśmy wykonawcy – mówi wójt.  – Jodłowa i Sosnowa będą z kostki brukowej.

Napisz komentarz »