REKLAMA

Wasze sprawy

Brzeźnica jak trzeci świat

Opublikowano 10 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Sołtyska Karczówki (gmina Brzeźnica) pożaliła się radnym i wójtowi na zarośnięte pobocza dróg powiatowych na terenie gminy a także zbite lustro drogowe w jej wsi.

Sołtyska Gabriela Podgórna alarmowała na piątkowej sesji Rady Gminy (3.09.), że chaszcze przy drogach powiatowych coraz bardziej utrudniają widoczność kierowcom, szczególnie na skrzyżowaniu dróg Jabłonów – Brzeźnica – Karczówka oraz na drodze z Karczówki w kierunku Dzietrzychowic.    

– To, co się dzieje na drogach powiatowych, to jakiś trzeci świat – pożaliła się radnym i wójtowi. – Jakiś czas temu w Karczówce zostało zbite lustro drogowe przez ciężki sprzęt podczas prac i do tej pory nie zostało naprawione!

Wójt Jerzy Adamowicz zapowiedział, że będzie interweniował u starosty, aby ten zlecił wykoszenie poboczy dróg powiatowych w całej gminie, nie tylko na drodze relacji Karczówka – Dzietrzychowice.

– W tym roku służby powiatowe kosiły je tylko raz. Zaprosimy pana starostę na najbliższą sesję, aby omówić sprawę – skwitował wójt.

W rozmowie z „Regionalną” Piotr Kościański, kierownik referatu transportu i dróg w Starostwie Powiatowym, zapewnił, że pobocza zostaną uporządkowane i chaszcze znikną w ciągu najbliższych dni.

Napisz komentarz »