REKLAMA

Kultura, Oświata

Szkoła ma dyrektora

Opublikowano 10 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Anna Kalita zastąpiła na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej w Wichowie (gm. Brzeźnica) Martę Petzel. Do tej pory uczyła matematyki.

M. Petzel wygrała w sierpniu konkurs na dyrektora SP nr 3 w Żaganiu. Zaskoczony jej odejściem wójt Jerzy Adamowicz nie miał już czasu na przeprowadzenie konkursu na jej następcę, więc obowiązki dyrektora w Wichowie powierzył jednej z jej nauczycielek. Anna Kalita (36 l.) pracuje w szkole od dwóch lat, jako nauczyciel matematyki. Wcześniej, przez 10 lat pracowała w Zespole Szkół Zawodowych w Zielonej Górze. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem budownictwa, skończyła też studia podyplomowe na kierunku matematyka. Jest rodowitą wichowianką.

– Postaram się pokierować szkołą, najlepiej jak potrafię. Obecnie kończy się remont salki gimnastycznej, szkoła jest dobrze wyposażona i przygotowana do kolejnego roku. Problemem takich małych wiejskich szkół jest niż demograficzny – mówi A. Kalita. – Obecnie mamy w pierwszej klasie zaledwie trzech uczniów, którzy częściowo mają zajęcia z drugoklasistami. Będę próbowałam zachęcić rodziców do zapisywania swoich dzieci w kolejnych latach, ale jest to trudne, bo ze szkołami w pobliskiej Zielonej Górze, Kożuchowie czy choćby Brzeźnicy i Chotkowie nie wygramy.

Obecnie w szkole jest 46 uczniów oraz 17 przedszkolaków. To głównie dzieci z Wichowa, Przylasek oraz Przyborowa.

Napisz komentarz »