REKLAMA

Wasze sprawy

Dadzą obiad w szkole

Opublikowano 03 września 2021, autor: jb

Ruszyła szkoła, a na stołówkach są już serwowane obiady. Rodzice mogą składać wnioski o dożywianie dzieci.

Żeby starać się o bezpłatne obiady dla dzieci w szkołach, obowiązuje kryterium dochodowe. W przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie nie może to być więcej niż 792 zł.

Do środy, 1 września, do żagańskiego Ośrodka Pomocy Społecznej nie wpłynął jeszcze ani jeden wniosek dotyczący obiadów w szkole.

– Liczymy, że pojawią się we wrześniu, bo w szkołach obiady już można jeść. Każdy spełniające kryterium dochodowe może się starać o taką pomoc. Na to pieniędzy nie zabraknie – mówi Piotr Puchalski, kierownik OPS w Żaganiu.

– Warto zaznaczyć, że w przypadku obiadów do dochodu nie wlicza się świadczenia 500+ – mówi Katarzyna Pękala, dyrektor MOPS w Żarach. W żarskim MOPS w tym tygodniu było około 16 wniosków. – Wciąż czekamy na chętnych. Naszym podopiecznym przypominają o tym pracownicy socjalni, ale zgłosić się może każdy. Może ktoś o tym nie wie, szczególnie jeżeli dziecko dopiero zaczyna naukę – dodaje. 

Kasy nie zabraknie

Około 40 wniosków wpłynęło już do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

– Od 2 września mamy podpisaną umowę na dożywanie w szkołach i od tego czasu są już wydawane – mówi kierownik Maria Nowak.

Od rodzin z gminy Żagań wpłynęło zaledwie kilka wniosków.

Od stycznia kryterium dochodowe uprawniające do otrzymywania pomocy żywnościowej będzie wynosiło 900 zł na osobę w rodzinie. 

Napisz komentarz »