REKLAMA

Komunikacja

Brodzą w kałużach

Opublikowano 03 września 2021, autor: nk

W kaloszach i z latarką – tak wygląda dojście mieszkańców ul. Brzoskwiniowej w Żarach do ich domów.

Mieszkańcy ul. Brzoskwiniowej domagają się od burmistrza remontu drogi i ustawienia lamp. Sprawa dotyczy fragmentu ul. Brzoskwiniowej, przy której w 2020 roku zostało oddane do użytku osiedle domów jednorodzinnych.

– Tej drogi właściwie nie ma. Wykonawca domów umożliwił nam jedynie dojazd do posesji. Jeździmy po terenie, który powinien być pasem zieleni – tłumaczy Dariusz Świerad, mieszkaniec ul. Brzoskwiniowej.

Mieszkańcy chcieli zawalczyć o drogę w budżecie obywatelskim, ale okazało się to niemożliwe, bo koszty budowy są za wysokie.

– Woda wlewa nam się na podjazdy i podchodzi pod domy – alarmują i proszą o interwencję.

Podnieśli poziom

Do tej pory kilka razy dojazd do domów poprawiał Pekom, ale okazało się, że nawiezione kruszywo podniosło poziom drogi i woda teraz zamiast odpływać, spływa pod domy mieszkańców.

Na tym odcinku ul. Brzoskwiniowej nie ma również lamp.

– Ale niech chociaż drogę zrobią, żeby nas nie zalewało i żebyśmy mogli bezpiecznie podjechać pod domy – dodaje D. Świerad.

O ul. Brzoskwiniową pytamy w Ratuszu. Słyszymy, że urzędnicy analizują temat.

– Nie mogę obiecać, że ta inwestycja znajdzie się w przyszłorocznym budżecie, ale na pewno będzie wnikliwie analizowana – zapewnia Daniel Babula z wydziału infrastruktury żarskiego Urzędu Miasta.

komentarze »
 1. Jola 10 września 2021 07:37 - Odpowiedź

  Należy sprawdzić poziom posadowienia domu i dokumentację w PINB. Problemem może nie być tylko droga. Zwykle nawiezienie kruszywa na drogę nie powoduje zalewania posesji. Chyba, że nawieziono warstwę 30 cm albo więcej.
  Problem może rozwiązać ułożenie drogi na właściwym poziomie względem budynków, ale wymaga dokładnych pomiarów położenia domów względem gruntu. Sprawa może być poważniejsza niż to się mieszkańcom wydaje.

 2. Biznes 13 września 2021 16:19 - Odpowiedź

  Ja bym się poważnie zastanowił na kupnem mieszkania od spółki z kapitałem 50 tyś zł.
  Może problemem nie jest droga tylko poziom rozmieszczenia domów.
  Zrobienie drogi przez obecnych urzędników może skończyć sie tak jak z rondem przy Zielogórskiej.

Napisz komentarz »