REKLAMA

Samorząd

Będzie drożej, niż zaplanowali

Opublikowano 03 września 2021, autor: jb

Remont sali widowiskowej Domu Kultury w Gozdnicy będzie kosztował więcej, niż zaplanowali urzędnicy.

Urzędnikom po nieudanych pierwszych przetargach udało się wreszcie znaleźć wykonawcę remontu. Zgłosiła się jedna firma – PHU Nat-Pol Marzena Majer z Siekierczyna (woj. dolnośląskie), ale wyceniła wszystkie prace na 1 mln 145 tys. zł. To o około 300 tys. zł więcej, niż przewidywał budżet.

Żeby nie tracić dofinansowania na remont, urzędnicy zdecydowali, że trzeba dołożyć pieniądze.

 – Nadspodziewanie dobrze idzie w tym roku sprzedaż gminnych działek, więc zakładamy, że z tego tytułu uzbieramy nadwyżkę na pokrycie tej różnicy. Jeżeli na koniec roku okaże się, że potrzebny będzie kredyt, to go zaciągniemy – mówi burmistrz Krzysztof Jarosz.

Umowa z wykonawcą na przeprowadzenie remontu ma być podpisana do końca tygodnia. W ciągu siedmiu dni będzie on miał przekazany plac budowy. Termin zakończenia prac wyznaczono na maa przyszłego roku.

Nie poświętują

na dołożenie pieniędzy do remontu potrzebna była zgoda radnych. Głosowali nad tym w czwartek, 26 sierpnia

Rada Urszula Śmigiera zauważyła, że do ukończenia remontu nie będzie w mieście sali do organizowania jubileuszy małżeńskich. Wspólne imprezy odbywały się co roku. Każda para mogła zaprosić swoich gości.

 – Na razie w ogóle nie będzie jubileuszy. U nas to zawsze były duże imprezy na około 200 osób, a teraz limit wynosi do 150 osób – tłumaczył burmistrz. – Pytano mnie już o jubileusze i nikt nie chciał słyszeć, że musiałby zaprosić mniej gości. Doszliśmy do wniosku, że nie będziemy wybierać, kogo wpuścić. Na pewno do tej imprezy wrócimy w kolejnych latach. 

Napisz komentarz »