REKLAMA

Sport

Sobieski ostro trenuje

Opublikowano 03 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy siatkarze przygotowywali się do nowego sezonu w Świnoujściu. Teraz przed nim seria towarzyskich meczów.

Podczas 10-dniowego zgrupowania „wojskowi” trenowali nie tylko w hali, ale i na plaży.

 – Siatkarze mieli po 2-3 godziny treningów dziennie. Dwa turnieje plażowe były takim przerywnikiem – mówi drugi trener WKS-u Sobieski, Artur Chaberski.

Siatkarze z obozu wrócili w poniedziałek, 30 sierpnia, a już w najbliższy weekend zagrają towarzyski turniej w Poznaniu.

– Gry kontrolne będą przez cały wrzesień. Następny będzie turniej w Żaganiu z okazji Jarmarku Św. Michała, z udziałem drużyn z Legnicy, Wałbrzycha i Międzyrzecza. Kończymy zawodami w Wałbrzychu, 25-26 września, by 2 października zainaugurować rozgrywki w nowym sezonie z drużyną Enea Energetyk Poznań – zapowiada Chaberski.

Szukają środkowego

Trener i działacze Sobieskiego mają zmartwienie, bo niespodziewanie kontrakt zerwał podstawowy środkowy, Marcin Bachmatiuk który ostatecznie wybrał grę w zespole ze Szczecina.

– Zachował się, jak się zachował. Szkoda gadać. Za zerwanie kontraktu zapłacił karę. Szukamy zawodnika na jego miejsce – dodaje Chaberski. – Nie jest łatwo o tak klasowego siatkarza zaledwie na miesiąc przed ligą. 

Dalekie wyjazdy, silniejsze drużyny

Przypomnijmy, żagańską drużynę tworzy trzon ekipy z ubiegłego sezonu: Miłosz Zasłonka, Aleks Kłysz, Patryk Kozdroń, Piotr Sajdak, Hubert Mańko, Jakub Jezierki i Mateusz Talkowski. Skład drużyny uzupełnili nowi siatkarze: Maciej Kowalski (rozgrywający), Wojciech Kwiecień (rozgrywający), Bartosz Odwarzny (libero), Piotr Jedliński (środkowy), Alan Goltz (przyjmujący), Maciej Kleinschmidt (przyjmujący), na ataku zagra Kacper Czyżak.

Sezon będzie dużo trudniejszy niż dotychczasowe. Wszystko przez reorganizację rozgrywek II ligi. Zamiast sześciu grup, są cztery. A przez to „wojskowych” czekają dużo dalsze wyjazdy.

– Na mecze z Treflem i Stoczniowcem w Gdańsku czeka nas trasa licząca ok. 500 km, na dwa wyjazdy do Torunia – po kolejne ok. 380 km. Będziemy tam grać z drużyną AZS oraz nową, założoną przez reprezentanta Polski, Wilfredo Leona – dodaje A. Chaberski. – Biorąc pod uwagę wzmocnienia drużyn w Poznaniu, Nowej Soli czy Międzyrzeczu, będzie to bardzo silna liga. Najsilniejsza, w jakiej graliśmy podczas występów Sobieskiego na drugoligowym froncie. Z drugiej strony, łatwiej będzie awansować do I ligi. Nie będzie fazy play off, za to od razu dwie najlepsze drużyny przystąpią do turnieju półfinałowego o awans.

Napisz komentarz »