Beniaminek zadziwia

Opublikowano 03 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Skazywany na pożarcie beniaminek klasy okręgowej z żagańskiego Moczynia jest rewelacją okręgówki.

Po trzech kolejkach ligi Moczynianka jest niepokonana a w sobotę, 21.08. niewiele brakowało, aby zainkasowała kolejne trzy punkty. Ostatecznie zremisowała z Chynowianką Chynów 3:3.

Fenomenalnie spisuje się drużyna z Żagania. Dodajmy, że do klasy okręgowej załapała się w ostatniej chwili, po tym jak z tych rozgrywek zrezygnowali Czarni Jelenin i Granica Żarki Wielkie. Trzecia drużyna klasy A nie dość, że nie postarała się o wzmocnienia, to jeszcze odeszło z niej aż 5 czołowych zawodników. Ale to osłabionej Moczyniance nie przeszkadza wygrywać meczów w wyższej lidze. Po dwóch wygranych w Ochli i Wschowie, w sobotnim meczu prowadzili już do przerwy 2:0 z Chynowianką. Najpierw do siatki trafił Oskar Szymoński, pewnie wykorzystując rzut karny, a w 41. minucie Konrad Kicyła nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i świetnego podania Kamila Matusiaka. Goście złapali „wiatr w żagle” tuż po przerwie, wykorzystując chwilę dekoncentracji obrońców Moczynianki, gdy do bramki trafił w 48. minucie Paweł Kotarski. Gospodarze mieli swoje okazje, aby podwyższyć na 3:1, ale zabrakło skuteczności. Za to stracili drugiego gola w 70. minucie. Gdy w 80. minucie do siatki trafił po raz drugi Dawid Dybizdański, wydawało się, że Chynowianka zgarnie całą pulę. Nic z tego. W 88. minucie wynik ustalił Kamil Malaszewski.

– Przed sezonem chłopcy byli skazani na wysokie porażki, tymczasem zespół pokazuje charakter. Dziś była szansa na trzy punkty i kolejne zwycięstwo, ale popełniliśmy  błędy w obronie, co kosztowało nas stratę trzech bramek. Na szczęście ambitna postawa i walka do końca dała nam cenny punkt – skwitował Wiesław Balak, prezes Moczynianki.

Do drużyny z Żagania dołączyło dwóch nowych zawodników. To środkowy pomocnik, Kamil Pieczarka (m.in. UKP Zielona Góra) oraz obrońca Mateusz Morgis (Płomień Czerna).  Hitem transferowym ma być powrót do Moczynianki Marcina Jankowskiego, niegdyś najlepszego napastnika Czarnych Żagań.  – Wszystko zależy od tego, jak szybko Marcin poradzi sobie z wyleczeniem kontuzji – zaznacza prezes klubu.

Moczynianka Moczyń – Chynowianka Chynów 3:3 (2:0)
bramki: Szymoński (27. min), Kicyła (41. min), Malaszewski (88. min) – Kotarski (48. min), Dybizdański (70 i 80. min)
Moczynianka: Bartczak – Drogosz (od 75. min M. Kiciński), Morgis, E. Cecuła (od 62. min Klisowski), Malaszewski, Szymoński (od 65. min K. Cecuła), Buganik, Matusiak, E. Kiciński, Kicyła (od 78. min Iwańczuk)