Czarni na piątkę!

Opublikowano 03 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Po dwóch porażkach z rzędu Czarni Żagań odnieśli okazałe zwycięstwo, pokonując 5:0 Koronę Kożuchów.

W sobotnie popołudnie (28.08.) żagańscy piłkarze nie dali szans Koronie. Podopieczni Artura Sobczyka od początku rzucili się na bramkę gości, co chwilę stwarzając sobie sytuację na zdobycie gola. W 20. minucie Wojciech Glanc kapitalnie ograł obrońców Korony, po czym wyłożył piłkę w polu karnym Patrykowi Puławskiemu. Ten nie miał problemów z pokonaniem Roberta Kuty.  W pierwszej połowie goście tylko raz zagrozili bramce Czarnych. Strzał Mateusza Buganika na długi słupek w ładnym stylu obronił Łukasz Budzyński, wybijając piłkę na aut. Ostatnie minuty pierwszej połowy to popis Błażeja Strugaru. Napastnik Czarnych dwukrotnie trafił do siatki, praktycznie rozstrzygając losy meczu. Najpierw pokonał Kutę plasowanym strzałem po świetnej asyście Krzysztofa Adamczyka, by w doliczonym już czasie pierwszej odsłony ośmieszyć defensywę Korony. Obrońca gości wycofał piłkę do bramkarza, do której szybciej dobiegł Strugaru. Zawodnik żaganian  przejął futbolówkę, „położył” golkipera, po czym umieścił piłkę w siatce. W drugiej połowie trener Czarnych dał szansę zmiennikom. W 72. minucie Strugaru zaliczył hat – tricka. Po podaniu Adamczyka nie zmarnował okazji sam na sam z Kutą. Wynik ustalił wychowanek Czarnych, Alan Kojda, strzelając piątą bramkę z rzutu karnego, który sam wypracował.

W końcu odpalili!

To pierwsza wygrana Czarnych w tym sezonie.  – Cieszy okazało zwycięstwo, zwłaszcza po dwóch pechowo przegranych spotkaniach. Forma dopisuje i po czterech kolejkach ligi mam już sześć goli na koncie – mówi B. Strugaru.

– Moi piłkarze wykonali dziś założenia przedmeczowe w stu procentach. Wierzę, że tym meczem w końcu „odpaliliśmy” – dodaje trener Czarnych, A. Sobczyk. – Przed nami dwa ciężkie, wyjazdowe mecze, w Iłowej oraz Gorzowie Wlkp.

W sobotę, 4 września kibiców czekają derby „Regionalnej”.  W Iłowej Czarni zagrają z Piastem, który w ostatniej kolejce uległ Stilonowi w Gorzowie Wlkp. 2:4 . Początek meczu na stadionie przy ul. Piaskowej – godz. 17.00.

MKS Czarni Żagań 1957 – Korona Kożuchów 5:0 (3:0)
bramki: Strugaru trzy (42. min, 45+1. min oraz 72. min), Puławski (20. min), Kojda (89. min)
MKS Czarni: Budzyński – Adamczyk, J. Szkarapat, Piechowiak, Szczęch (od 75. min Urban), Chabiniak (od 65. min Ciżmiński), Chruścicki (od 85. min Kojda), Puławski (od 55. min Mastalerz), Glanc – Łojko, Strugaru