Kanonada w Tomaszowie

Opublikowano 03 września 2021, autor: Piotr Piotrowski

Kapitalnie rozpoczęli rozgrywki w klasie A piłkarze z podżagańskiego Tomaszowa. Najpierw pokonali lidera poprzedniego sezonu – Czarnych Jelenin, by w miniony piątek (20.08.) rozgromić Błękitnych Kotowice aż 6:2.

Wzmocnienia KS skutkują. Drużyna Michała Błońskiego po zwycięstwie nad Czarnymi w Jeleninie na inaugurację ligi, tym razem z kwitkiem odprawiła Błękitnych Kotowice. Miejscowi od początku urządzili rywalom prawdziwą kanonadę.  Już w 6. minucie było 1:0 dla KS, po tym jak sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz Błękitnych obronił strzał Pawła Micka, ale przy dobitce nie miał już szans. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Dawid Iwaniak. Świetną formą błysnął Cezary Jakubski, autor trzech kolejnych bramek dla KS.

– Mecz ułożył się dla nas bardzo dobrze, bo już po 6 minutach prowadziliśmy 1:0. Mieliśmy pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, przeciwnik do przerwy nie oddał nawet strzału na naszą bramkę – ocenił Michał Błoński, grający trener KS. – Po przerwie musiałem zmienić bramkarza z powodu kontuzji na Mikołaja Mrowińskiego oraz Wojtka Jeżaka, który dostał żółtą kartkę. Gra trochę siadła, bo chłopaki za szybko uwierzyli, że jest już po meczu. Przytrafiły nam się dwa błędy. Po zagraniu ręką Darka Dziewiątaka w polu karnym, straciliśmy gola z rzutu karnego.  Drugi błąd należał do bramkarza, który przy prostej wrzutce w pole karne wypuścił piłkę z rąk i napastnik gości posłał ją do siatki z najbliższej odległości. Na szczęście kolejne gole Cezarego Jakubskiego i Pawła Micka uspokoiły grę. Gdybyśmy wykorzystali wszystkie sytuację, mecz powinien zakończyć się wynikiem 14:2. Niestety, sędziowie co chwilę podnosili chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Moim zdaniem, kilkakrotnie niesłusznie.

KP Tomaszowo – Błękitni Kotowice 6:2 (4:0)
bramki: Jakubski trzy (37, 38 i 69. min), Micek dwie (6 i 88. min), Iwaniak (29. min) – Marszałek (60. min), Woźniak (68. min)
KP: Skrzypczak (od 46. min Mrowiński) – M. Błoński, Dziewiątak , Jeżak (od 46. min Chabiniak, Stencel (od 75. min Matczak) – Jakubski (od 88. min Kucharski), B. Błoński (od 55. min Marczuk), Drozd – Micek, D. Iwaniak (od 85. min Matczak)