REKLAMA

Samorząd

Burmistrz liczyć nie musi

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: jb

Kosmiczne atrakcje w Żaganiu zapowiada burmistrz Andrzej Katarzyniec. O tym, co będzie się działo w trakcie Święta Parku, Wojewódzkich Dożynek i Jarmarku Michała opowiadał na specjalnej, z rozmachem zorganizowanej konferencji prasowej.

Prezentacja multimedialna, plakaty i cztery osoby w Sali Inter Pałacu Książęcego – tak na bogato burmistrz i jego sztab urzędniczy przygotowali zapowiedź tego, co czeka mieszkańców.

Przez najbliższe dwa tygodnie w Żaganiu będą trzy imprezy.

Burmistrz omawiał atrakcje poszczególnych dni każdej z nich. Wspierała go w tym Anna Mrowińska, dyrektor Żagańskiego Pałacu Kultury, Magdalena Śliwak, dyrektor Miejskiej Biblioteki oraz Marek Łazarz, dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich.

O tym, że moc niezwykłych atrakcji czeka mieszkańców już od niedzielnego Święta Parku (29.08.), przez koncert Stachurskiego na dożynkach (5.09.), po występy gwiazd Jarmarku (10-12.09.), burmistrz jest przekonany.

– Oczywiście wszystko robimy w obowiązujących zasadach sanitarnych i mamy nadzieję, że nie wydarzy się nic, co nie pozwoli zorganizować tych imprez. Szukamy jeszcze tylko kogoś, kto załatwi nam dobrą pogodę na te dni – rzucił żarcik

Życie jak w Madrycie

Po spektakularnej zapowiedzi zapytaliśmy burmistrza, jaki budżet miasto ma zaplanowane na te imprezy. Burmistrz… nie wiedział.

– Proszę wysłać zapytanie mailem. Nie wiem, jakie są dokładne stawki – przyznał z rozbrajającą szczerością.

Pytania wysłaliśmy. Z odpowiedzi przygotowanej przez urzędników z Ratusza wynika, że Urząd Miasta otrzymał 10 tys. zł na organizację festynu z punktem szczepień w trakcie Święta Parku, 7 tys. 500 zł to wkład miasta na dofinansowanie koncertu gwiazdy wieczoru w trakcie dożynek. Na Jarmark Michała i jego promocję jest 30 tys. zł.

Budżet na imprezy ma także Żagański Pałac Kultury. Z nadesłanej wiadomości dowiadujemy się, że na Święto Parku przeznaczono 28 tys. zł. Więcej kosztować będzie Jarmark, bo aż 200 tys. zł. Dodatkowo, ŻPK „przeznaczy środki uzyskane z dzierżawy terenu pod handel i gastronomię oraz karuzelę w kwocie około 130 tys. zł ” – czytamy. Dodatkowym źródłem finansowania mają być też przychody z umów o usługę reklamy i promocji podczas Jarmarku.

Napisz komentarz »