REKLAMA

Samorząd

Połapali się rychło w czas

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: nk

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Żarach nie mogą ćwiczyć w swojej sali gimnastycznej. Inspektor BHP zabronił prowadzenia lekcji ze względu na uszkodzony dach.

O problemie przeciekającego dachu mówiło się od dawna, ale dopiero teraz, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, żarscy urzędnicy zorientowali się, że nie można tam prowadzić lekcji. Tym samym, zamiast zrobić remont dachu w czasie wakacji, będą się tym zajmować teraz.

– Koszt remontu jest szacowany na 250 tys. zł. Mamy nadzieję, że uda się go przeprowadzić do końca roku – mówi Elżbieta Maj, naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miasta.

W tym czasie, według zapewnień naczelniczki, dzieci będą chodzić na lekcje wf do dawnego budynku szkoły przy ul. Parkowej.

Trudno jednak w te zapewnienia uwierzyć, bo w budynku przy ul. Parkowej, przekazanym dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, trwa obecnie wart ponad 6 mln zł remont, a sala gimnastyczna służy pracownikom socjalnym za biuro i graciarnię, w której można znaleźć nawet opony i zlewozmywak.

Napisz komentarz »