REKLAMA

Kultura, Oświata

Zostają na stanowiskach

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: jb

Nie będzie zmian na stanowiskach dyrektorów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żaganiu.

Kandydatów na te stanowiska komisja konkursowa odpytywała w środę, 25 sierpnia.

Wcześniej wiadomo było, że zmian nie będzie w szprotawskim ośrodku. Jako jedyna o to stanowisko ubiegała się Anna Sobczyńska, która pełniła już obowiązki dyrektora przez rok, po śmierci poprzedniej dyrektor, Aleksandry Hucał.

Dwoje kandydatów ubiegało się o stanowisko w Poradni. Oprócz wieloletniej dyrektor Haliny Szyposz, była to jeszcze jedna osoba spoza powiatu żagańskiego. Na samą rozmowę kwalifikacyjną do Starostwa Powiatowego jednak nie dotarła. Komisja zatwierdziła kandydaturę H. Szyposz, będzie to jej trzecia kadencja na stanowisku dyrektora Poradni.

– Obie kandydatki zostały wyłonione przez komisję konkursową. By mogły pełnić stanowiska przez następną kadencję, muszą zostać zatwierdzone uchwałą zarządu powiatu – tłumaczy wicestarosta Anna Michalczuk.

Zarząd ma na to czas do 1 września. Obie dyrektorki mają zostać powołane na pełne 5-letnie kadencje. W 2020 roku obie za pracę na etacie zarobiły ponad 94 tys. zł, co daje około 7 tys 200 zł miesięcznie.

Napisz komentarz »