REKLAMA

Kultura, Oświata

Dyrektor na budowie

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: nk

Co najmniej 1 mln 500 tys. zł będzie kosztował remont sali widowiskowej Luna w Żarach.

Łukasz Matyjasek, który od tego roku rządzi w ŻDK, w żarskiej kulturze rewolucji nie zrobił, ale za to zajął się dopieszczaniem sali widowiskowej Luna. A że wie, jak czerpać kasę z budżetu miasta, o czym przekonywał nie jeden raz, będąc jeszcze radnym i menedżerem stowarzyszenia Żaranin, to miejska sala widowiskowa będzie błyszczeć nowością.

Ł. Matyjasek, jako dyrektor ŻDK, odkrył u siebie smykałkę do remontowania i urządzania. To, co początkowo miało być jedynie termomodernizacją Luny, rozrosło się teraz do  generalnego remontu całego budynku i to bez specjalnego planowania w budżecie miasta.

Zaradny

Dyrektor równocześnie rezygnował z organizacji części corocznych miejskich imprez, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wrzucił w budowę. Dodatkowo wystosował kilka wniosków do Urzędu Miasta o wymianę krzesełek, podłogi.

– Koszt samej termomodernizacji to 900 tys. zł, wymiana podłóg i foteli to kolejne 400 tys. zł. W zeszłym roku cały budżet z organizacji Dni Żar, czyli 250 tys. zł, został przesunięty na to zadanie. W tym roku było to 100 tys. zł – wylicza Ł. Matyjasek.

Pieniądze dla Ł. Matyjaska się znalazły, choć brakuje ich choćby na postawienie kilku lamp dla mieszkańców w Kunicach.

Dodatkowo ŻDK dostanie 200 tys. z budżetu obywatelskiego na wymianę oświetlenia w Lunie.

Łączne wydatki na Lunę przekroczą tym samym 1 mln 500 tys. zł.

Napisz komentarz »