REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Uderzył w drzewo

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: bj

Prosto w drzewo uderzył mężczyzna, który jechał volkswagenem transporterem przez Złotnik (gmina Żary).

Wypadek wydarzył się w poniedziałek, 23.08., ok. godz. 8.30. W opanowaniu samochodu nie pomogła zapewne mokra i śliska po deszczu nawierzchnia drogi.

– Kierowca, 57-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w drzewo – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Na miejsce dotarły 2 zastępy strażaków z Żar, skierowane tu wprost z wypadku w Łazie, do którego doszło kilkanaście minut wcześniej oraz zastęp ochotników ze Złotnika.

– Busem jechały 3 osoby. W przypadku dwóch strażacy udzielali pierwszej pomocy – udrażniali drogi oddechowe. Pasażer i jeden kierowca mieli widoczne ślady urazów głowy, rąk i nóg. Trzecia osoba była bez obrażeń – wylicza mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

– Kierowca z obrażeniami wielonarządowymi został przetransportowany do centrum urazowego w Zielonej Górze. Pasażera busa, 36-latka z obrażeniami kręgosłupa, karetka przewiozła na SOR 105. Szpitala Wojskowego w Żarach – informuje Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Napisz komentarz »