REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bez prawka, za to z fasonem

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: bj

24-latek pędził volkswagenem passatem, choć droga po deszczu była bardzo niebezpieczna. Staranował trzy auta. Jechał, mimo że wcześniej sąd zabrał mu prawo jazdy.

Do karambolu czterech aut doszło na wiadukcie pomiędzy zjazdami na autostradę w poniedziałkowe (23.08.) popołudnie w Strzeszowicach (gmina Trzebiel).

– Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca volkswagena passata, 24-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od toyoty, uderzył w jej tył tak gwałtownie, że ją podepchnął. Wskutek tego toyota uderzyła w skodę. W tym czasie kierowca passata zjechał na przeciwległy pas i i zderzył się z kolejnym vokswagenem – informuje Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Cała czwórka to mieszkańcy powiatu żarskiego.

Pirat za kółkiem

Na miejscu poza funkcjonariuszami policji pracowali strażacy.

– Zostały tam skierowane 2 zastępy z Żar i jeden z Trzebiela. Wstrzymywali ruch, udzielali wsparcia psychicznego poszkodowanym, do czasu przybycia ambulansu.

– Jeden z mężczyzn uskarżał się na ból w okolicach odcinka szyjnego kręgosłupa. Został mu założony kołnierz ortopedyczny – mówi mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

– Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jeden  z kierowców był badany przez załogę karetki, ale pozostał na miejscu – mówi Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Całe zdarzenie policja zakwalifikowała jako kolizję. Sprawa trafi jednak do sądu.

– Okazało się, że 24-latek kierujący passatem nie posiadał uprawnień do kierowania oraz posiadał czynny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – kończy A. Berestecka. .

Napisz komentarz »