REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Wjechał pod tira

Opublikowano 27 sierpnia 2021, autor: bj

Zmiażdżona osobówka i przewrócona przyczepa TIR-a. To efekt wypadku, do którego doszło na trasie Jasień-Nowogród Bobrzański.

Około 11 godzin trwała akcja strażaków po wypadku w Zabłociu (gmina Jasień), do którego doszło w piątkowy (20.08.) poranek, ok. godz. 7.30.

Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z powiatową zderzyło się renault megane z wielkim ciężarowym mercedesem. Kierowca osobówki wjechał z impetem w przyczepę TIRa.

– Kierowca megane, 33-letni mieszkaniec powiatu żarskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej ciężarówce, za kierownicą której siedział  45-latek – informuje Aneta Berestecka z żarskiej policji.

Na miejsce dotarły 4 zastępy straży pożarnej z Lubska oraz ochotnicy z Zabłocia i Jasienia.

– Kierowca mercedesa wydostał się z auta o własnych siłach i poinformował, że nie potrzebuje pomocy medyczne – mówi mł. kpt Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Droga była całkowicie zablokowana, strażacy odłączyli akumulatory w samochodach, udzielili pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego. Potem zabezpieczali przejazd aut.

Poszkodowane zostały osoby jadące osobowym autem.

– Pasażerka, 32-letnia kobieta, ze stłuczeniem klatki piersiowej i urazem kręgosłupa szyjnego oraz głowy, przetransportowana została helikopterem LPR do szpitala w Zielonej Górze. Na izbę przyjęć Szpitala na Wyspie trafiło na obserwację 4-letnie dziecko, które brało udział w wypadku. Z kolei do SOR 105. Szpitala Wojskowego został przewieziony kierowca renault, z obrażeniami głowy – wylicza Ryszard Smyk, szef pogotowia ratunkowego.

Kierowca tira nie odniósł żadnych obrażeń. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku.

Napisz komentarz »